Laptopy

Netbooki z Androidem: fakt czy fikcja?

przeczytasz w 1 min.

Niektórzy dziennikarze zagraniczni twierdzą, że dysponują zdjęciami netbooka Eee PC, na którym zainstalowano system operacyjny Google Android. Czy tak właśnie rozpoczyna się nowy trend na rynku mini-laptopów?

Matthäus Krzykowski i Daniel Hartmann poinformowali, że po czterech godzinach zmagań udało im się zainstalować system Android na netbooku Asus Eee PC 1000H. Udowodnili tym samym, że jest to możliwe i – co za tym idzie – skupili uwagę mediów, jak i producentów.


Asus Eee PC: czy już czas na Androida? (Fot. CNET.com)

Jeśli bowiem okazałoby się, że niektóre netbooki mogą pracować pod kontrolą Androida, proces instalacji zostałby znacznie skrócony, a Google wyraziłoby chęć współpracy, na rynku mogłyby pojawić się nowe netbooki. Być może wyraźnie lepsze od dotychczasowych.

Netbooki z Androidem mogłyby oferować sporo aplikacji Google’a, w tym przeglądarkę internetową Chrome. Dzięki temu cechowałyby się wysoką funkcjonalnością i relatywnie niską ceną.

Na razie jednak nie powinniśmy żywić nadziei. Jak dotąd niektóre firmy zainteresowały się wspomnianym „odkryciem”, ale żadna nie wyjawiła, że zaczęła zastanawiać się nad przygotowaniem produktu tego rodzaju.

Źródło:CNET.com

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Szymon331
    0
    Zanim ludzie się przekonają do Androida zapasy wodoru na słońcu się skończą. A gdy słońce będzie spalało już tylko hel i zamieni się w czerwonego olbrzyma androida już nie będzie ;)