• benchmark.pl
 • Netflix
 • Netflix przygotował nową opcję. Kilkaset tysięcy użytkowników ma dzięki niej oszczędzić pieniądze
Filmy / seriale / VOD

Netflix przygotował nową opcję. Kilkaset tysięcy użytkowników ma dzięki niej oszczędzić pieniądze

przeczytasz w 1 min.

Netflix zdecydował się na z pozoru małą, a w praktyce bardzo istotną zmianę prowadzonej przez siebie polityki. Automatyczne anuluje długo nieaktywne, ale opłacane konta użytkowników.

Netflix automatyczne anuluje Twoją subskrypcję. Wtedy, gdy będzie to dla Ciebie korzystne

Żyjemy w czasach, w których niemal każdy subskrybuje jakąś usługę. Nie brakuje osób, w przypadku których takich usług jest kilka. Co jeśli w ich natłoku komuś zdarzy się wydawać pieniądze na coś, z czego nie korzysta? Właśnie tego chce uniknąć Netflix. Jak pięknie ujmuje to w oficjalnym komunikacie, ostatnią rzeczą, jaką chcą zarządzający tą platformą jest pobieranie pieniędzy za coś, z czego użytkownicy nie korzystają.

Właśnie dlatego zdecydowano, iż osoby opłacające swoje konto na Netflix, a długo nie korzystające z zasobów serwisu będą musiały potwierdzić chęć dalszego utrzymywania takiego stanu rzeczy. Dotyczy to dwóch przypadków. Osób, które zarejestrowały się na Netflix, ale w ciągu roku od tego nie zdecydowały się na obejrzenie czegokolwiek oraz osób, które ostatni raz oglądały coś 2 lata wstecz (lub jeszcze wcześniej). Takie osoby będą otrzymywały wiadomości e-mail lub powiadomienia w aplikacji, w których zostaną poproszone o potwierdzenie chęci kontynuowania subskrypcji. Jeśli tego nie zrobią (lub odpowiedzą negatywnie), zostanie ona automatycznie anulowana.

Liczba nieaktywnych kont na Netflix jest niewielka

Jak się okazuje, sprawa dotyczy mniej niż 0,5% wszystkich użytkowników Netflix. W praktyce, biorąc pod uwagę dużą popularność tego serwisu przekłada się to na kilkaset tysięcy użytkowników.

Warto tutaj podkreślić, że osoby po namyśle powracające na Netflix mogą przywrócić szczegóły ze swojego konta, w tym ulubione pozycje z katalogu czy preferencje wyświetlania. Warunkiem jest zdecydowanie się na to w ciągu 10 miesięcy.

Netflix wyraża nadzieję, że nowe podejście pozwoli zaoszczędzić ludziom ciężko zarobioną gotówkę. Szlachetnie. Jeśli faktycznie niektórzy na takim rozwiązaniu skorzystają, to w czasach, kiedy każdy zdaje się polować na pieniądze użytkowników Netflix złapie tu plusa. Nawet jeśli dotyczy to niewielu (na tle ogółu) jego klientów.

Źródło: Netflix

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kalkulatorek
  1
  Niech zgadnę przegrali proces który im spadkobiercy x. wytoczyli ??? ;P
  • avatar
   1234567890
   0
   Trzeba obniżyć cenę do 25 zł jak Amazon prime
   • avatar
    pawluto
    -1
    Kiedy znowu obniżą jakość ???
    Płacić i być robionym w konia...bezcenne.