Mobile

Nie pytajcie Apple Watch o pogodę

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

W sieci coraz więcej wpisów na temat błędu powodującego resetowanie zegarka. Apple Watch nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na podstawowe pytanie.

Wprawdzie smartwatche nie biją rekordów popularności, ale akurat Apple nie wygląda na firmę, która miałby z nich rezygnować. Tym bardziej usunąć trzeba pewien błąd, na który zaczęli skarżyć się ostatnio użytkownicy Apple Watch.

W sieci coraz więcej wpisów na temat błędu powodującego resetowanie zegarka. Wszystkie sugerują, iż powoduje go pytanie o pogodę (ogólnie, bądź konkretnie o temperaturę czy opady). Co jednak istotne, problematyczne są jedynie zwroty, w których dodawane jest słowo „dzisiaj”.

Początkowo wydawało się, że sprawa dotyczy jedynie przedstawicieli najnowszej, trzeciej serii Apple Watch. Okazuje się jednak, że błąd pojawia się także na starszych modelach.

Apple Watch 3

Winowajcy upatruje się w systemie watchOS 4.1. Jeśli trop jest słuszny, producent powinien dość szybko uporać się z nietypowym problemem. Niektórzy sugerują, że całe zamieszanie wywołane zostało zmianą czasu z letniego na zimowy.

Źródło: Reddit, Apple (foto)

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marek2704
  Abstrahując od gamoni z działu testów Apple'a skończmy wreszcie z tą zmianą czasu...
  3
 • avatar
  BestEd
  Jaki dział testowy ? Testy robią użytkownicy :)
  1
 • avatar
  Lister
  Przecież wydaje się, że pytanie o pogodę powinno być elementarne w procesie testowania nowego softu.
  Co oni w tym Apple'u zatrudniają mateuszy intelektu w dziale testowym?
  -1