Gry na konsole

Nintendo znowu notuje zyski - Japończycy wreszcie się odbili

przeczytasz w 1 min.

Gry, takie jak Super Smash Bros. czy Mario Kart 8 światełkiem w tunelu dla Nintendo.

Nintendo profit

Od dłuższego już czasu firma Nintendo jest w poważnych tarapatach, a jej kapitał maleje z miesiąca na miesiąc. Wreszcie jednak pojawiło się światełko w tunelu – wygląda na to, że nieco agresywniejsza polityka się opłaciła. Japoński gigant zdecydowanie przeszedł w tym roku do ofensywy, która objawiła się wypuszczeniem na rynek wielu bardzo dobrych tytułów oraz lepszą ich promocją. W rezultacie ostatni kwartał był naprawdę pomyślny dla Nintendo.

Po raz pierwszy od dawna firma Nintendo zanotowała w kwartale zysk. Może i niewielki – 24 miliardy jenów (około 224 milionów dolarów) – ale wreszcie jest tutaj mowa o zysku. Japończycy w końcu się odbili – bez wątpienia pomogły w tym premiery tak udanych produkcji jak Mario Kart 8, Bayonetta 2, Super Smash Bros. czy też Hyrule Warriors.

Nintendo koncentruje się obecnie na dwóch sektorach – pierwszy z nich to 3DS, drugi zaś – Wii U. Jeśli mowa o tym pierwszym, znalazł on w ostatnim kwartale 2,09 miliona nabywców. Gier na 3DS sprzedało się natomiast 23,3 mln – najpopularniejsze okazały się Super Smash Bros. (3,22 mln) oraz Tomodachi Life (1,27 mln).

Firma Nintendo sprzedała także 1,12 miliona egzemplarzy swojej większej konsoli – Wii U. Mario Kart 8, Hyrule Warriors oraz pozostałe gry znalazły łącznie ponad 9,4 mln nabywców. I choć liczby te może nie są zdumiewające, to jednak pozwalają Japończykom mieć nadzieję na pozytywne zmiany. A na tym wszyscy mogą wyjść na plus.

Najbliższe miesiące również zapowiadają się dla Nintendo całkiem nieźle. Przede wszystkim już w listopadzie na rynku zadebiutuje Super Smash Bros. w wersji na konsolę Wii U. Poza tym czeka nas premiera dwóch nowych gier z serii Pokemon na 3DS. Nie zapominajmy też o figurkach Amiibo.

Źródło: Engadget, Nintendo, Bloomberg, My Nintendo News

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  eryk1310
  2
  zachodnie firmy mogą pozazdrościć sprzedaży gier na taką skalę :)
  • avatar
   Radical
   1
   Nintendo w poważnych tarapatach? Zarobili na Wii tyle że mogą zawalić kilka kolejnych wtop i dalej będą nad kreską. W najgorszym razie wypuszczą super mario na telefony komórkowe i będą pływać tarzać się znowu w kapuście.
   • avatar
    Valmaris
    1
    Dlaczego nie ma tu słowa o Monster Hunter 4 Ultimate na 3DSa? Prawie 2 mln sprzedanych egzemplarzy od poczatku października...
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     ten serwis jest tak denny ze blokuje mozliwosc komentowania i trzeba nowe konta zakladac... tam chyba gimbaza w redakcji...
     • avatar
      Konto usunięte
      -6
      To bardzo zła wiadomość! Oby to było tylko chwilowe zwiększenie zysków, zwłaszcza dla WiiU, bo inaczej Nintendo się nie nauczy, że nie należy wypuszczać przestarzałych technologicznie konsol!
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Nintendo sie stacza niestety, jeszcze przy gacku bylo spoko, ale od tamtej pory to rownia pochyla, o wiU nie wspominajac... no coz, kazdemu wpadki sie zdarzaja.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Nintendo sie stacza, jeszcze na gacku bylo jako tako, ale potem to rownia pochyla, o wiU nie wspominajac, no coz, kazdemu sie wpadki zdarzaja...