Systemy operacyjne

Nokia Lumia 920 jest najpopularniejszym smartfonem z systemem Windows Phone

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Opublikowano kilka bardzo ciekawych statystyk dotyczących systemu Windows Phone. Nokia Lumia 920 jest najpopularniejsza.

Nokia Lumia 920 HTC 8 X smartfony popularność

System Windows Phone może jedynie pozazdrościć popularności, jaką cieszy się Android. Systematycznie przybywa jednak urządzeń pracujących pod jego kontrolą, w czym największą zasługę ma bez wątpienia Nokia.

To właśnie fiński producent najbardziej upodobał sobie tę platformę. Co więcej, jako jedyny oferuje nie tylko budżetowe konstrukcje, ale również wydajne i nowoczesne smartfony z mobilnymi okienkami na pokładzie. Na siłę można podpiąć tutaj jeszcze HTC, ale za chwilę zobaczymy, że jego aktywność jest tutaj zdecydowanie mniejsza.

Obecnie aż 80% smartfonów z systemem Windows Phone to modele Nokii. Udziały wspomnianego HTC wynoszą zdecydowanie mniej, bo jedynie 14%, a Samsunga 5%. O reszcie producentów nie ma nawet co wspominać, bo zdecydowanie nie gustują oni w tej platformie.

Windows Phone producenci smartfonów

Przechodząc już do samych urządzeń zaznaczyć trzeba, że na poszczególnych rynkach prym wiodą różne modele. Ogólnie jednak, zliczając wyniki z wszystkich państw, najpopularniejszym smartfonem z systemem Windows Phone jest Nokia Lumia 920.

Dopiero w ostatnim miesiącu dogoniła ona jednak Lumię 800, z której korzysta niemal identyczna liczba użytkowników. Na kolejnych miejscach bez niespodzianek, a więc kolejne modele Nokii. Dalej dostrzec można dwa smartfony HTC, ale widać, że nie zdobyły one takiej popularności, na jaką tajwański producent liczył w momencie ich zapowiedzi.

Windows Phone najpopularniejsze urządzenia

W najbliższym czasie nie powinno dość do poważniejszych zmian. Nowe modele z Windows Phone zapowiada głownie Nokia, a gdy już decyduje się na to inny producent, to zazwyczaj prezentuje model niezbyt interesujący.

Źródło: phonearena, digitaltrends

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  smartfon Other jest popularniejszy
  7
 • avatar
  NJaszczur
  Miło, bo posiadam telefon i sobie bardzo chwalę :) Nie jest idealny, ale obsługa to czysta przyjemność.

  Nie rozumiem za to komentarzy w stylu "androidów jest i tak więcej". Kiedyś np. Symbian posiadał więcej funkcji i było go znacznie więcej niż Androida, czy znaczyło to że był lepszy? Ilość nie zawsze równa się jakości.
  5
 • avatar
  Konto usunięte
  Niefortunna nazwa serwisu statystycznego :x
  4
 • avatar
  Q'bot
  No tu przynajmniej widać, że świadomi użytkownicy nie wybiorą plastic-fantastic samsunga, tylko coś wytrzymałego i zaprojektowanego przez designerów, a nie producentów mydelniczek...
  3
 • avatar
  tanakov
  Jak najbardziej okazałe statystyki problem w tym że porównując do do dowolnego smartphona z Androidem okaże się że całe te wykresy mieszczą się zaledwie w kilku procentach całego rynku smartphonów co już żadnym osiągnięciem ani powodem do dumy nie jest
 • avatar
  moszko10
  Na Windowsie Phone nie można przesyłać plików przez Bluetooth jest to duży minus Windowsa. Ja wolę Androida bo mam na niego dużo Roomów i dużo aplikacji. Niedługo wychodzi aplikacja WINE na Androida która morze odpalać aplikacje Z WP na Androidzie!!!!!!!!!!!!!!
  -10