Smartfony

Nowa Nokia z procesorem Qualcomm Snapdragon 835

przeczytasz w 1 min.

Nadchodzące urządzenie będzie bardzo wydajne. Nie wiemy jednak, jak duże.

Marka Nokia powróciła już na rynek, chociaż póki co zobaczyliśmy jedynie dedykowanego mieszkańcom Chin smartfona Nokia 6. Najciekawsze ma dopiero nadejść, w najbliższych tygodniach poznać powinniśmy konstrukcje z najwyższej półki. Patrząc na najnowsze doniesienia nikt nie powinien mieć co do tego wątpliwości.

W sieci pojawiły się zapisy z programu GFXBench, w którym testowane było nowe urządzenie z logo Nokia. Procesor Qualcomm Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540 wskazuje na bardzo dużą wydajność, tym bardziej, że do pomocy układ ten otrzyma 4 GB RAM.

W przypadku ekranu mamy wzmiankę o rozdzielczości 1440x2560 pikseli oraz przekątnej 18,4 cala. Niekoniecznie oznaczać musi to jednak tak duży tablet, w tym kontekście GFXBench potrafi wprowadzać w błąd. Kilka źródeł zgodnych jest co do tego, iż mówimy tutaj o smartfonie, którego wielkość pozostaje zagadką.

Nokia z procesorem Qualcomm Snapdragon 835

Jak zapewne zauważyliście, liczyć można by tutaj także na kamerę 12 Mpix z nagrywaniem wideo w jakości 4K czy 64 GB pamięci wewnętrznej z czego nieco ponad 50 GB pozostanie do dyspozycji użytkownika. Najmniejszym zaskoczeniem nie jest system Android 7.0.

Pamiętajmy, że swoje nowe propozycje producent oficjalnie zaprezentować ma 26 lutego. Być może poznamy wtedy także omówioną wyżej konstrukcję.

Źródło: Wall Street Journal, nokiapoweruser

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Vatharian
  3
  Jako osoba pracująca z próbkami inżynierskimi sprzętu mobilnego na co dzień, powiem tylko, że te 18,4" to nie jest błąd GFXBencha. Mianowicie dokładnie taki ekran znajduje się w Devkicie Qualcomma. Przy Snapdragonie 820 był to ekran 18.1".. Jest on po prostu znacznie użyteczniejszy przy debugowaniu, niż malutki, nawet 6 czy 7" ekran, a od finalnego urządzenia różnic się tylko dpi, więc nie ma to znaczenia.
  • avatar
   freeman94
   2
   Lumia 18,4 cala Superflagowiec,
   Wreszczie się doczekam xD
   • avatar
    siwy3551
    -3
    Android 7.0 to on chodzi lepiej niż 6,5,4 itd? bo tamte strasznie mulą
    • avatar
     Konto usunięte
     -13
     Minął już rok, a to na rynku komórkowym kupa czasu, a oni wciąż ładują w nowe smartphony 4GB i ekran 2500px. Te cyfry imponowały gimbom dwa lata temu, a w tym roku mają być zawiedzeni?
     • avatar
      kokosnh
      0
      spodziewałem się przynajmniej 6GB, tak to przepadnie w specyfikacji z konkurencją.