Gry

Nowe gry z Tomem Clancy w tytule

przeczytasz w 2 min.

Tom Clancy to amerykański pisarz, którego książki stały się podstawą wielu gier wideo. Krążą słuchy, że w produkcji są dwa kolejne tytuły sygnowane jego nazwiskiem.

Według informacji, do których doszedł holenderski serwis Control Online, za nowe gry z nazwiskiem Toma Clancy'ego w tytule odpowiadać ma Ubisoft. Nie podano żadnych dokładnych informacji odnośnie tego, jakie miały by to być produkcje. Można jednak trochę wywnioskować ze znanych szczegółów, nie dotyczących bezpośrednio tych gier. Są tylko (lub aż) cztery opcje:

 1. Nowa odsłona serii "Rainbow Six". Ostatnia część - "Vegas 2", ukazała się latem 2008 r., a więc minęło już sporo czasu od jej premiery. Według ocen z sieci, jest ona jedną z najlepszych części serii "Rainbow Six", co oznacza, że opłacalne dla wydawcy byłoby stworzenie kontynuacji.
 2. Kontynuacja gry "EndWar", wydanej w maju 2009 r. Tytuł ten nie spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, mimo na swój sposób rewolucyjnego sterowania głosem. Poza tym aspektem, grze wiele brakowało do ideału, więc "dwójka" mogłaby to naprawić.
 3. Kontynuacja gry "H.A.W.X.", która na rynku zawitała w maju ubiegłego roku. Tutaj sytuacja jest bardzo podobna, jak w przypadku "EndWar" - generalnie tytuł zapowiadał się bardzo dobrze, a wyszło przeciętnie.
 4. Zupełnie nowa produkcja. Choć jest to z pewnością najmniej prawdopodobne rozwiązanie, to nie można go wykluczyć. Ciężko stwierdzić, jaki typ rozgrywki miałaby oferować ta gra, a spekulować nie warto.

 

 

Póki co, nie wiadomo nic poza tym, że będą to gry oparte na twórczości Toma Clancy'ego i sygnowane jego nazwiskiem. Najnowsze tytuły, które powstały na podstawie dzieł pisarza to "Splinter Cell: Conviction", które jest już dostępne na rynku oraz zapowiedziane jakiś czas temu "Ghost Recon: Future Soldier", datowane na jesień bieżącego roku. Większość gier, przy których produkcji brał udział Tom Clancy jest dobra, więc można mieć już tylko nadzieję, że zostanie to utrzymane na tym poziomie, który jest.

 

 

Źródło: VG247.com, inf. własna
 

 

Zobacz także:

 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Mogliby wreszcie zrobić dobrego Bonda...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   W zasadzie kontynuacja Endwwar musi być lepsza od poprzedniczki :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    EndWar mógł być bardzo dobrą grą ale czegoś jej brakowało, jak 2jka będzie dobra to cudo
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "Kontynuacja gry "H.A.W.X.", która na rynku zawitała w maju ubiegłego roku. Tutaj sytuacja jest bardzo podobna, jak w przypadku "EndWar" - generalnie tytuł zapowiadał się bardzo dobrze, a wyszło przeciętnie."

     Wy też tak myślicie?? Bo wg mnie H.A.W.X jest fajną grą [przeleciałem go dwa razy he he] i dobrze zoptymalizowaną [kurde... same chmury, błękit nieba i słabe tekstury na glebie pomyślisz graczu...].
     • avatar
      Darxis
      0
      Mam nadzieję że HAWX'a 2 nie schrzanią
      • avatar
       Jakub Kralka
       0
       Noo, nowe Rainbow Six bardzo mile widziane. To chyba jedyne FPS'y w jakie gram :)
       • avatar
        stud3nt
        0
        Książki Clancy'ego można podsumować prosto: "Ameryka jest najlepsza, ma wszystko co najlepsze, Amerykanie są najlepsi, zawsze mają szczęście, a wszyscy pozostali są be i żebraki albo okrutne żołdaki". Nie powiem, często jest to prawda, ale są przypadki, kiedy zakłamanie kłuje w oczy. Dlatego książki te omijam z daleka. Powinny mieć nalepkę "for American only".

        Na szczęście gry to inna działka. Pomykałem trochę w pierwsze części Rainbow Six oraz Splinter Cell i uważam te gry za bardzo dobre produkcje.