Systemy operacyjne

Na te funkcje iOS 18 czekało wielu

przeczytasz w 1 min.

Już dziś o 19:00 rozpocznie się prezentacja, podczas której firma Apple pokaże system iOS 18. Sporo mówi się o funkcjach związanych z AI, ale będą także inne nowości. Oto najnowsze plotki na ten temat.

Dostęp do aplikacji chroniony Face ID

Jedna z nowych funkcji w systemie iOS 18, który zaprezentowany zostanie podczas wydarzenia inaugurującego konferencję WWDC 2024, umożliwić ma blokowanie dostępu do pojedynczych aplikacji za pomocą Face ID.

Według dotychczasowych doniesień, nowa możliwość ma dotyczyć aplikacji systemowych, takich jak na przykład Poczta, Wiadomości, Notatki, Telefon, Zdjęcia, Safari, czy Ustawienia. Bardzo możliwe, że będzie ona działać także na starszych modelach iPhone'ów, w przypadku których dostęp będzie chroniony poprzez Touch ID lub hasło do smartfona. Nie wiadomo czy będzie można korzystać z tej możliwości także w przypadku aplikacji firm trzecich.

Przypomnijmy, że w iOS 17 jest możliwość blokowania dostępu do niektórych treści. Dotoczy to chociażby notatek czy albumów z ukrytymi oraz ostatnio usuniętymi zdjęciami. 

Rozszerzony tryb ciemny

Możliwość przełączania wyglądu interfejsu iOS z jasnego na ciemny została wprowadzona w 13. wersji tego systemu, która zadebiutowała w 2019 roku. 

W iOS 18 działanie tego trybu ma zostać rozszerzone. Po jego aktywacji zmienią się również kolory ikon aplikacji, które znajdują się na ekranie głównym, a dominować będą ciemne odcienie barw.

Podobnie jak w przypadku wyżej opisanej funkcji, niemal pewne jest, że zmianie ulegać będą ikony aplikacji systemowych. Mówi się jednak, że Apple przygotowało specjalny interfejs programowania, który umożliwi wprowadzenie tej funkcji do aplikacji firm trzecich.

Źródło: macrumors

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!