Czytniki e-booków

Nowy Kindle Oasis to gratka dla miłośników nocnego czytania

przeczytasz w 1 min.

Nowy Kindle Oasis (2019) ujrzał światło dzienne. Oto co firma Amazon przygotowała, by zainteresować kolejnych użytkowników.

Jeśli lubicie czytać książki w nocy, nowy Kindle Oasis będzie dla was świetnym wyborem. Firma Amazon zaprezentowała najnowszą wersję swojego czytnika e-booków, który już wcześniej imponował swoją charakterystyką.

Nowy Kindle Oasis (2019) zaprezentowany

Amazon Kindle Oasis (2019) to model, który nie przynosi wielu zmian, ale ta jedna najważniejsza jest bardzo interesująca. To (zapewniane przez 25 diod LED) przednie doświetlenie o regulowanej temperaturze barwowej. Oznacza to, że w dzień można komfortowo korzystać z chłodnego światła, by w nocy przełączyć je na zdrowsze i mniej męczące oczy światło ciepłe. Co ciekawe, przechodzenie to może być automatyczne.

Kindle Oasis barwa

Najmniejszego problemu nie będzie również stanowić czytanie na basenie czy w wannie. Podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji producent postarał się bowiem o wodoszczelną konstrukcję (spełniającą normę IPX8). Nie zmienił się także wyświetlacz: to 7-calowy panel E Ink o zagęszczeniu na poziomie 300 pikseli na cal. 

Co jeszcze warto wiedzieć? Do przewracania stron można wykorzystać dotykowy ekran, ale też przyciski, oprogramowanie pozwala na zmianę ustawień fontu, moduł Bluetooth umożliwia słuchanie audiobooków, a waga na poziomie 188 gramów to gwarancja wygody. 

Kindle Oasis czytnik

Oficjalny debiut czytnika Kindle Oasis (2019) został zaplanowany na 24 lipca 2019. Ceny wynoszą: 230 euro za model z 8 GB pamięci i 260 euro za model z 32 GB pamięci. 

Wciąż można kupić czytnik poprzedniej generacji (bez regulowanej temperatury barwowej):

Źródło: Amazon, Engadget

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!