Karty graficzne

Nvidia na Oskarowym dywanie

przeczytasz w 1 min.

Nvidia nieco się chwali, ale trzeba jej przyznać, że ma swój wkład we współczesne kino rozrywkowe. Efekty specjalne w każdym z filmów nominowanych w tym roku do Oscara w kategorii Visual Effects zostały stworzone z użyciem Nvidia Quadro.

Wszystkie nominowane filmy - „Avatar”, „District 9” oraz „Star Trek” —pokazują historie z gatunku fantasy/science-fiction i osadzone są w światach całkowicie wygenerowanych komputerowo o poziomie złożoności i realizmu niespotykanemu dotąd w kinematografii. Zwycięzca w w/w kategorii zostanie wyłoniony już siódmego marca podczas 82. ceremonii wręczania nagród Akademii Filmowej, która odbędzie się w Kodak Theatre, w stanie Kalifornia.

Firma Weta Digital, z siedzibą w nowozelandzkim mieście Wellington, była głównym dostawcą efektów graficznych przy produkcji filmu „Avatar”. Weta Digital jest stałym klientem firmy Nvidia, a w procesie tworzenia efektów graficznych (VFX) firma stosuje zarówno profesjonalne rozwiązania graficzne Quadro, jak i wysokowydajne systemy obliczeniowe Tesla. Obliczenia niezbędne do stworzenia ujęć „Avatara” były znacznie bardziej złożone od obliczeń wykonywanych w dotychczasowych projektach obsługiwanych przez firmę Weta.

Źródło: Nvidia

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  deel77
  0
  Quadro wymiata. Wiem, że nie wiele różni się od zwykłych GeForców, a w grach jest nawet gorsza, ale w programach 3D jest super. Ati też ma ciekawe rozwiązania (np. w Maya Ati jest zdecydowanie szybsze niż najdroższe Quadro).
  • avatar
   mgkiler
   0
   No wlasnie ciekawi mnie co jest w tych kartach Quadro ze programy typu 3D Studio umieja je wykorzystac, a nie umieja innych GeForcow. O co chodzi? Przeciez sa nawet wolniejsze niz GeForcy "do gier".
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    To są identyczne chipy ! Jedyna różnica to inny bios wgrany do karty który "mówi" sterownikowi z jakim GPU ma do czynienia. Tak jest np z Quadro M570 i jest to dokładnie to samo co GeForce M8600GT ! ;-) wiem bo mam takie Quadro w laptopie. Większość programów graficznych "wyczuwa" tę delikatną różnicy i umożliwia przyśpieszenie pracy dzięki temu, że widzi Quadro zamiast GeForce. W grach oczywiście wydajność jest identyczna i ewentualne różnice wynikają z przystosowania sterowników do danej aplikacji.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Harold ;D ale zgubił Kumara xd
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Chipy w kartach do gier i kartach profesjonalnych są takie same. Różnica może być w jakości i ilości zamontowanej pamięci.Karty
      różnią się częścią programową: firmware i sterownikami. Profesjonalne wykonują obliczenia z większą dokładnością gdy karty do gier stawiają na szybkość kosztem przybliżonych wartości. Sterowniki zawierają dodatkowo optymalizacje pod konkretne programy, te do gier - pod gry.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Weta tworzyla o wiele wiecej efektow do filmow nie mowiac juz o Wladcy pierscieni ktory zgarnal 11 oscarow !!!
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        a propo, wyszly nowe stery do nvidii a w nich juz obsluga Grand Theft Auto IV: Episodes from Liberty City...