Karty graficzne

NVIDIA: niższe ceny GTX 460 i 470 na stałe

przeczytasz w 2 min.

Plotki o jedynie tymczasowej obniżce cen kart GeForce GTX 460 i GTX 470 są nieprawdziwe. W oficjalnym oświadczeniu NVIDIA poinformowała, że obniżki są zmianami wprowadzonymi na stałe.

22 października wraz z premierą kart graficznych AMD z serii Radon HD 6800 firma NVIDIA zapowiedziała obniżkę cen swoich kart. Jak już wspominaliśmy, zmiana miała dotyczyć modeli GeForce GTX 460 oraz GTX 470 i oscylować na poziomie około dziesieciu procent. W praktyce spadek cen okazał się jeszcze wyższy, a dołożył się do tego prawdopodobnie korzystny aktualnie kurs dolara. W polskich sklepach możemy obecnie kupić GTX 460 za około 700 złotych (można znaleźć jeszcze lepsze oferty w granicach 600 złotych), natomiast GTX 470 w cenie niecałych 900 złotych.

 Warto przeczytać:
 

Niestety, jak to często bywa w przypadku "zbyt" nieoczekiwanych zmian, pojawiły się pogłoski, iż spadek cen jest jedynie tymczasowy (na okres kilku tygodni), aby w momencie premiery nowych Radeonów NVIDIA miała możliwość zaoferowania bardzo atrakcyjnych cenowo produktów. Na szczęście dla nas NVIDIA zaprzeczyła plotkom. Dla potwierdzenia naszych słów przytaczamy oficjalną wypowiedź przedstawiciela producenta, Igora Stanka - Product PR Managera regionu EMEAI.

"Jakiekolwiek pogłoski mówiące o tym, że niedawna obniżka cen kart NVIDIA jest tymczasowa, są fałszywe. Zmiany w cennikach wprowadzone zostały na stałe i mają za zadanie odzwierciedlenie zmian, jakie wkrótce zajdą w naszej ofercie produktowej."

Wypowiedź ta nie tylko powinna nas uspokoić, ale przekonać o nadchodzących rzeczywiście zmianach w ofercie NVIDIA. Dotyczy to prawdopodobnie wspominanego już przez nas wielokrotnie GeForce GTX 580, a także wielu innych kart, które NVIDIA chce wprowadzić w ciągu najbliższych miesięcy. Liczymy na to, że walka cenowa nie zakończy się jedynie na wspomnianych obniżkach – co będzie oczywiście z korzyścią dla nas, klientów.

Źródło: NVIDIA

Polecamy artykuły:  
Test: jeszcze szybsze Core i3 i Core i5
Testy monitorów LCD: 9 modeli Full HD
Niedrogie a wydajne: 5 x GTS450

 

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  stransze rotacje ostatnio na rynku graf.. tu nowe uklady od NV, chwile pozniej nowe uklady od AMD, NV obniza ceny i zaraz nastepne uklady... huh ;) duzo sie dzieje...
  • avatar
   Lightning
   0
   Gdzie dwóch gigantów się bije tam klient korzysta :) Oby ta zasada obowiązywała jak najdłużej :)
   • avatar
    Szymon331
    0
    Ło... jakie ceny... szczerze myślałem że przed obniżkami można było te karty taniej kupić. No ale cóż. Ważne że coś się dzieje.
    • avatar
     kopczenko
     0
     no a dzis mialem zamowic HAWK za 790zl, chyba poczekam, i tak w 10 dni stanial o ponad 50zl.
     a moze wezme najtanszego 460, i zobacze jak sie rozwinie sytuacja, jak zobacze ze beda taniec, a nvidia wypusci cos fajnego to zmienie, jak nie to OC do spodu i troche bedzie mi sluzyc.
     • avatar
      badrass
      0
      edit:
      Lightning
      Gdzie dwóch gigantów się bije tam klient korzysta :) Oby ta zasada obowiązywała jak najdłużej :)

      No i pewnie już powstało jakieś KITAYEC-GRAPHIT LTD...;)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       tak trzymać! już wkrótce zmiażdżycie amd swoimi nowymi kartami! GTX 580 będzie rewolucją
       • avatar
        pietrekzad
        0
        UWAGA !!! Nie karmić trola !!!