Karty graficzne

Nvidia Titan V nie korzysta z SLI i NVLink [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Nowy Titan V to karta dla profesjonalistów, więc producent postawił na technologię NVLink - jej wykorzystanie jest droższe niż standardowe SLI.

Jesteśmy po premierze karty Nvidia Titan V, która ma być najwydajniejszą konstrukcją przeznaczoną dla komputerów PC. Co prawda producent przewidział opcję połączenia dwóch akceleratorów, ale konieczne jest tutaj wykorzystanie specjalnych mostków NVLink.

Bardziej spostrzegawczy użytkownicy zauważą, że Titan V nie ma standardowych złączy SLI - zamiast nich zastosowano technologię NVLink. Konieczne jest więc wykorzystanie specjalnych mostków NVLink, które do tej pory wykorzystywano przy łączeniu profesjonalnych akceleratorów z serii Quadro i Tesla. Do zapewnienia optymalnej wydajności trzeba wykorzystać dwa mostki.

Zastosowanie NVLink tylko potwierdza, że Titan V ma więcej wspólnego z profesjonalnymi akceleratorami Quadro i Tesla niż konsumenckimi modelami GeForce. Być może typowo konsumenckie wersje z obsługą SLI pojawią się dopiero przy okazji premiery generacji Ampere (Titan A?).

Nvidia Titan V - PCB

Na koniec jeszcze krótki rachunek. Za tandem nowych „tytanów” przyjdzie nam zapłacić 5998 dolarów, ale do tego dochodzą dwa mostki NVLink za 599 dolarów sztuka – łącznie wychodzi 7196 dolarów. Mamy chętnych?

Aktualizacja 08.12.2017 13:10

TItan V jednak nie obsługuje technologii NVLink - złącza na laminacie to pozostałość po modelach z serii Quadro i Tesla. Wygląda więc na to, że zainteresowani nie będą mogli połączyć dwóch takich kart.

Źródło: Nvidia, TechPowerUp

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jakub1t
  15
  No i pozamiatane , jednak crysis będzie sie dalej ciął .
  • avatar
   mjwhite
   1
   NVlink służy głównie do łączenia GPU z CPU
   W tych kartach raczej nie jest on potrzebny.
   • avatar
    EXT_1
    1
    "7.5 TFLOPS of FP64 performance with 250W TDP."

    Ło matulu!! - nareszcie jest GPU do najcięższych zadań, do tego bardzo uniwersalny - od gier, do zaawansowanych obliczeń, tylko ta cena - ehh
    • avatar
     krzychopata
     -8
     AMD zostało właśnie zdeptane, rozgniecione i zmiażdżone!!! Król jest tylko jeden i zwie się NVIDIA!!! Padnijcie wszyscy na kolana przed królem!!!
     • avatar
      Chiny_X
      -9
      A może poszli krok dalej i jak z AMD nie potrzeba dodatkowego połączenia między kartami?
      • avatar
       HardCorak
       0
       niżej tej aktualizacji się nie dało napisać?