Odtwarzacze

Odtwarzacze Blu-Ray już za 299 dolarów

przeczytasz w 0 min.

Do momentu, w którym odtwarzanie filmów w formatach HD będzie równie tanie, co odtwarzanie DVD, zostało już coraz mniej czasu. Odtwarzacz Blu-Ray Samsunga o oznaczeniu BD-P1400 staniał za Oceanem do zaledwie 299 dolarów, co stanowi sporą różnicę w porównaniu z początkową ceną 499 $, za którą był oferowany jeszcze kilka miesięcy temu.

BD-P1400 jest ciekawy nie tylko z powodu niskiej ceny, jest też pierwszym odtwarzaczem Blu-Ray, obsługującym dekodowanie dźwięku w standardzie DTS-HD Master Audio. Standard ten pozwala na uzyskanie jakości dźwięku równie wysokiej, co w przypadku nieskompresowanych danych PCM, ale przy mniejszym zużyciu miejsca na dysku.


Trzeba przy tym zauważyć, że odtwarzacze konkurencyjnego standardu HD DVD są jeszcze tańsze, np. Toshiba HD-A3 kosztuje zaledwie 199 dolarów. Z drugiej strony, na Blu-Ray sprzedaje się więcej tytułów filmów. Na przykład pomiędzy 1 stycznia, a 30 sierpnia, sprzedało się blisko dwukrotnie więcej filmów na Blu-Ray, niż na HD DVD. Wygląda więc na to, że pomimo wyższych cen odtwarzaczy, „niebieski” standard zaczyna zdobywać coraz bardziej wyraźną przewagę.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login