Odtwarzacze

Odtwarzacze Blu-Ray już za 299 dolarów

przeczytasz w 0 min.

Do momentu, w którym odtwarzanie filmów w formatach HD będzie równie tanie, co odtwarzanie DVD, zostało już coraz mniej czasu. Odtwarzacz Blu-Ray Samsunga o oznaczeniu BD-P1400 staniał za Oceanem do zaledwie 299 dolarów, co stanowi sporą różnicę w porównaniu z początkową ceną 499 $, za którą był oferowany jeszcze kilka miesięcy temu.

BD-P1400 jest ciekawy nie tylko z powodu niskiej ceny, jest też pierwszym odtwarzaczem Blu-Ray, obsługującym dekodowanie dźwięku w standardzie DTS-HD Master Audio. Standard ten pozwala na uzyskanie jakości dźwięku równie wysokiej, co w przypadku nieskompresowanych danych PCM, ale przy mniejszym zużyciu miejsca na dysku.

Trzeba przy tym zauważyć, że odtwarzacze konkurencyjnego standardu HD DVD są jeszcze tańsze, np. Toshiba HD-A3 kosztuje zaledwie 199 dolarów. Z drugiej strony, na Blu-Ray sprzedaje się więcej tytułów filmów. Na przykład pomiędzy 1 stycznia, a 30 sierpnia, sprzedało się blisko dwukrotnie więcej filmów na Blu-Ray, niż na HD DVD. Wygląda więc na to, że pomimo wyższych cen odtwarzaczy, „niebieski” standard zaczyna zdobywać coraz bardziej wyraźną przewagę.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!