Oprogramowanie

Optymalizacja Windows: TuneUp Utilities 2010

przeczytasz w 2 min.

W nowej wersji pakietu Tuneup udoskonalono dotychczasowe narzędzia, a także wprowadzono dwie funkcje: Tryb Turbo i Optymalizację TuneUp w czasie rzeczywistym.

Za pomocą pakietu użytkownicy systemów Windows XP, Vista lub Windows 7 mogą uzyskać szybszą i bardziej stabilną pracę swoich komputerów, a nawet dostosować wygląd systemu do własnych upodobań. Nowe funkcje Tryb Turbo, Optymalizacja w czasie rzeczywistym i Automatyczna konserwacja opracowane przez TuneUp mogą szybko rozwiązać często występujące problemy z komputerami.

Wyższa wydajność programów i gier

Tryb Turbo i Optymalizacja TuneUp w trybie rzeczywistym, jak zapowiada producent aplikacji, gwarantują szybszą pracę programów i gier (większa liczba klatek na sekundę).

Tryb Turbo za jednym kliknięciem powoduje wyłączenie licznych procesów i programów uruchomionych w tle niewymaganych do pracy lub gry. Do tych procesów i programów należą, na przykład narzędzia konserwacyjne Windows, połączenia z urządzeniami peryferyjnymi takimi jak aparaty cyfrowe lub drukarki, a nawet efekty wizualne.

Użytkownicy mogą skonfigurować tego typu niepotrzebne funkcje a następnie aktywować Tryb Turbo w momencie, kiedy uruchamiane programy i gry wymagają wyższej wydajności systemu. Tryb Turbo można włączyć na czas jednej sesji (dezaktywuje się wraz z zamknięciem komputera) lub na stałe (dezaktywacja manualna). Oczywiście oprogramowanie nigdy nie zaleca wyłączenia zabezpieczeń.
 
Optymalizacja w czasie rzeczywistym monitoruje procesy uruchamiane w tle i automatycznie nadaje im niższy priorytet, co zapobiega wykorzystywaniu przez nie zbyt dużych zasobów komputera. Funkcja ta eliminuje „wąskie gardła”, skraca czas reakcji i przyspiesza uruchamianie programów nawet wtedy, gdy komputer pracuje z całą mocą.
 
Automatyczna konserwacja bez obniżania wydajności

Dzięki funkcji TuneUp Konserwacja 1 kliknięciem, uruchamianej przez użytkownika i regularnej optymalizacji systemu za pomocą funkcji „Automatyczna konserwacja” można szybko naprawić często pojawiające się problemy i spadki osiągów.

Funkcja Automatycznej konserwacji jest tak skonfigurowana, że uruchamia się tylko wtedy, kiedy komputer jest mało wykorzystywany. Funkcja Automatycznej konserwacji nie uruchamia się również podczas pracy laptopa lub notebooka na baterii, co przyczynia się do oszczędności energii i wydłużenia czasu eksploatacji baterii.

Nowa wersja TuneUp Utilities obsługuje system Windows XP, Vista i Windows 7 i może być uruchamiana na maszynach z 32 i 64 bitowym procesorem. Oprogramowanie można kupić on-line bezpośrednio na stronie producenta tuneup.pl w cenie detalicznej 166 zł (39,95 Euro).

Użytkownicy poprzedniej wersji TuneUp Utilities mogą uaktualnić ją za znacznie zredukowaną kwotę. Ponadto, w specjalistycznych sklepach TuneUp Utilities 2010 można kupić w promocyjnej cenie 129 zł. Do pobrania jest także w pełni funkcjonalna, 30-dniowa wersja testowa.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bandyto3xx
  0
  Może ktoś by przeprowadził testy czy rzeczywiście to coś pomaga?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Swego czasu miałem programik o nazwie Smart PC Proffesional i jak coś w systemie zaczynało nawalać to w 95% przypadków ten program pomógł.
   TuneUpa ma kolega i korzysta jedynie z "eksploratora przestrzeni dyskowej".
   • avatar
    Darxis
    0
    Te programy przyspieszają pracę na dwa dni, a po kilku miesiącach się okazuję że PC włącza się 5 minut. Kto jeszcze takich g***** używa?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     E tam, wole dbać o system i instalować nieznane app na wirtualu, bo takiemu czemuś nie ufam... Nie wiadomo co 'to to' robi w ogóle.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ja posiadam ten program i jestem zadowolony. Mam już Windowsa XP HE ponad rok i działa wydaje mi się że równie dobrze jak rok temu, trudno mi dokładnie określić z tak dużej perspektywy czasu, ale system działa dobrze, nie wiesza się. Ogólnie program jest w porządku.
      • avatar
       tomciog14
       0
       Program jest niezły, miałem na XP i naprawdę nieźle się sprawował. Teraz mam W7 64bit i niestety nie działa... Przy włączeniu pozostaje tylko "detecting status" i bez reakcji... Zobaczę czy tu to poprawili...
       • avatar
        Kisielek
        0
        To samo mam za darmo z rożnych programów a nie jednego pakietu ;)
        łącznie z jakimś tam trybem turbo - ja tam nie widzę różnicy [tak i na tune up jak i na darmowym Game Booster]
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Niestety takie programy nic nie dają - i mi nie w mówicie że jest inaczej.

         Bardzo długo używałem wszelkich programów tego typu, po pewnym czasie (tak powyżej miesiąca) zaczynały się poważne problemy, a tutaj coś nie działa, a tutaj coś długo się ładuje a tutaj to a tutaj to... Od kiedy przestałem ich używać, wszystko działa świetnie...

         Tak naprawde dbanie o system też nie ma większego sensu, chyba że używanie programu do uninstalacji innych programów typu Total Uninstall, raz pamiętam jak usuwałem program do stron offline, okazało się że zostawił 5k!!! wpisów w rejestrze po sobie... No to już wiadomo dlaczego potem tak to wszystko muli...

         Jeżeli ktoś chce mieć szybki system, poprostu raz na jakiś czas musi go przywracać z obrazu dysku ( o wiele szybsze niż formatowanie,trwa to nie więcej niż 2 minuty) i wtedy nie będzie mieć żadnych problemów :)
         • avatar
          AmigaPPC
          0
          Dokładnie tak jak mówisz.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           na codzień mam do czynienia z problemami userów i mam tuneupa w wersji portable. Przetestowałem sporo tego typu programików, natomiast ten wydaje mi się sensowny i na prawdę oczyszcza za paroma kliknięciem myszki. Mówienie że "takie programy nic nie dają" nie jest do końca prawdą. Dają dają, a ręcznie np. nie skompaktujesz rejestru tym bardziej nie będziesz szukał wpisów które pozostawiały jakieś stare programy. Poza tym program daje też podpowiedzi - np. listę w pełni udostępnionych katalogów itp. a na koniec jeszcze defragmentuje. Bez kombinacji można zapuścić i sprawdzić czy zamulonemu kompowi pomogło. Jeśli tak, za dużo już nie trzeba kombinować...

           pozdro