Ciekawostki

Ostrzelano jej Macbooka

przeczytasz w 1 min.

Bardzo niemiła sytuacja spotkała pewną Egipcjankę podczas kontroli na izraelskim lotnisku. Lily postanowiła odwiedzic swoją rodzinę w Jerozolimie.

- Wydałam się osobą podejrzaną zapewne ze względu na moje pochodzenie. Przeszukano każdą moją skarpetkę oraz inne, nawet najdrobniejsze elementy garderoby. Wcześniej w bliżej nieokreślone miejsce zabrano mojego laptopa, na którym znajdowały się bardzo dla mnie ważne dane, dotyczące mojej pracy. - napisała na blogu młoda obywatelka Egiptu.

- Bardzo możliwe, że podejrzenia ochrony lotniska wzbudziły zdjęcia na laptopie, przedstawiające wystawę dotyczącą ataku Izraela na strefę gazy.

Po długim oczekiwaniu na zwrot laptopa zaniepokojona obywatelka Egiptu usłyszała komunikat wydobywający się z głośników izraelskiego lotniska: - Proszę nie być zaniepokojonym przez odgłosy wystrzałów, gdyż ochrona izraelska musi wysadzić podejrzany bagaż jednego z pasażerów.

Jakiś czas później do przestraszonej kobiety podszedł mężczyzna, który przedstawił się jako szef tamtejszej ochrony, z rozbrajającą szczerością informując ją, że:"wymagane było zniszczenie urządzenia."

Kobieta wpadła w panikę w obawie o utratę wszystkich danych z dysku twardego w laptopie. Na całe szczęście po oględzinach okazało się, że dysk nie został uszkodzony (!) i szef ochrony zezwolił na wyciągnięcie go z urządzenia.

Egipcjanka szuka także innych powodów, dla których ochrona mogła poczuć się zaniepokojona - "Może chodziło o arabskie naklejki na laptopie? Ochrona nie zapytała nawet o hasło w celu zalogowania się i sprawdzenia zawartości."

Jedno jest pewne: jadąc do Izraela upewnij się, czy nie wieziesz ze sobą urządzenia, które w połączeniu z Twoim wyglądem, bądź pochodzeniem może wzbudzić podejrzenia izraelskiej ochrony. Nie chciałbyś przecież, żeby Twój ulubiony pluszak został uznany za bombę i został na przykład zdetonowany na uboczu, bądź potraktowany jak laptop Lily, prawda?

Źródło: lilysussman.wordpress.com, cultofmac.com

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Dlaczego mnie to nie dziwi...
  • avatar
   XaRaDaS
   0
   Osz w mordę, a miały być kuloodporne przecież :D Takie gniotsia nie łamiotsia :D
   • avatar
    Marcin Sieradzki
    0
    Polecam film "Walc z Baszirem". Dość dosadnie o swoistej nadgorliwości Izraela.
    • avatar
     kubbak
     0
     Bo komputery Apple to czyste zło i dlatego muszą dostać kulkę :D

     ___________________________________
     "Bardzo możliwe, że podejrzenia ochrony lotniska wzbudziły zdjęcia na laptopie, przedstawiające wystawę dotyczącą ataku Izraela na strefę gazy."
     "Ochrona nie zapytała nawet o hasło w celu zalogowania się i sprawdzenia zawartości."

     No to jak w końcu? Ochroniarze ale i "hakierzy" normalnie.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      absurd absurdem pogania a myślałem że takie rzeczy to tylko u nas mogą się u nas wydarzyć....
      • avatar
       y0ddh4
       0
       Brak mi słów...
       • avatar
        sqnke
        0
        Co to za z dupy nius??? Normalnie jakbym czytał FAKT. Ochrona na lotnisku strzela do urządzenia!! Chyba ktoś tu jest walnięty w łeb. Jakby to był łądunek wybuchowy zmiotłoby wszystkich w pomieszczeniu. Takie rzeczy się zabezpiecza w specjalnym pojemniku i detonuje na poligonie, a nie doprowadza na lotnisku do wybuchu poprzez strzały z broni palnej! A część komentarzy pod postem to normalnie moja babcia po lekturze superexpresu....
        • avatar
         szawel
         0
         Może da się jeszcze naprawić. Ciekawe co na to serwis Apple ;) Czy broń palna podpada pod wymówkę o palaczach :D
         Widać trafiła na fanboya PC. :D
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Po prostu............Żydzi
          • avatar
           helfi
           0
           żydy się rządzą , szkoda lapika :/ [3 żydy w plecy]
           • avatar
            Jakub Kralka
            0
            Można z tego wyciągnąć ładne odszkodowanie :)
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             trąci mi to kaczką dziennikarską albo celową manipulacją, nikt nie zabiera sprzętu, jeśli mają podejrzenia to idziesz z nim razem do sprawdzenia, na każdym lotnisku od lat mają analizatory, coś w rodzaju odkurzacza, po chwili wiadomo czy jest tam jakaś substancja wybuchowa
             bzdura moim zdaniem, nie bronię Żydów, ale to mi się po prostu kupy nie trzyma, za dużo lotnisk odwiedziłem
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              only MS Windows i MS office ;-)
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               Warto dodać parę rzeczy - pani miała nie tylko antyizraelskie zdjęcia, do tego zachowywała się na lotnisku podejrzanie, nie wypełniała poleceń ochrony, nic więc dziwnego, że podpadła.

               Łatwo Izrael krytykować, jeśli się tam nie było. W kraju, w którym grozi co trochę zamach samobójczy, każde podejrzane zachowanie jest natychmiast sprawdzane, a przedmiot niszczony. Kolega stracił torbę, bo na plaży zostawił ją na molo, a nie na piasku. Przyjechali saperzy, torbę wywalili w powietrze.

               Dzięki tak drakońskim środkom obywatele są bezpieczniejsi niż gdyby to nasza policja chroniła Izrael :) A... warto pamiętać, że samoloty El-Al to maszyny tak zabezpieczone jak Air Force One :) - flary, uzbrojeni tajni agenci, pancerne drzwi do kabiny pilotów i takie tam. Ich by się nie dało porwać, tak jak jankeskich 9 września

               Króko - babka zasłużyła, ale jak zwykle antyizraelska propaganda czuwa
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                czuwa hmmm jakoś wszyscy zapomnieli jak powstało państwo żydowskie, właśnie dzięki zamachom, arabowie wzięli z nich przykład a teraz wielcy terroryści, a żydzi pod koniec lat 40-tych ubiegłego wieku to były aniołki??
                zaskakujące jak ludzie zapominają historii zwłaszcza jeśli ktoś postępuje tak jak oni kiedyś