Gry komputerowe

Overwatch nową grą studia Blizzard - zwiastun jak zawsze świetny

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
46 komentarzy Dyskutuj z nami

Aż trudno uwierzyć, ale jeśli brać pod uwagę wszystkie elementy gier tego producenta to jest to jego zupełnie nowy projekt od 1998 roku.

Overwatch gra

BlizzCon 2014 miał być interesujący i trzeba chyba stwierdzić, że oczekiwania zostały spełnione. Blizzard poświęcił bowiem sporo czasu nie tylko na znane już produkcje, ale przygotował również miłą niespodziankę - Overwatch.

Aż trudno uwierzyć, ale jeśli brać pod uwagę wszystkie elementy gier tego producenta to jest to jego zupełnie nowy projekt od 1998 roku. Wprawdzie rozgrywka koncentrować będzie się na zabawie w sieci, a więc to akurat nie dziwi, ale jeśli dodać, że Overwatch będzie strzelanką to robi się już znacznie ciekawiej.

Nowy świat (Ziemia, ale w niedalekiej przyszłości) to coś, czego Blizzard nie pokazał od wspomnianego 1998 roku. W tym przypadku będzie on pochłonięty w ogromnym konflikcie, a gracze dostaną, przynajmniej wedle zapowiedzi, do dyspozycji mnóstwo map. Co jeszcze bardziej interesujące będą one stworzone na wzór prawdziwych miast (zapowiedziano między innymi Londyn czy okolice egipskich piramid).

"Żołnierze, naukowcy, awanturnicy i odmieńcy. W obliczu globalnego konfliktu bohaterowie z różnych zakątków świata połączyli siły, aby przywrócić pokój w rozdartym wojną świecie. Tak oto powstała międzynarodowa grupa do zadań specjalnych: Overwatch. Organizacja ta zakończyła kryzys i pomogła w utrzymaniu długotrwałego pokoju. Nastała epoka eksploracji, innowacji oraz odkryć. Jednak po wielu latach wpływy organizacji znacznie osłabły i została ona w końcu rozwiązana. Czas Overwatch przeminął... ale świat wciąż potrzebuje bohaterów."


Walki toczyć mają się w sześcioosobowych drużynach, a jednym z większych plusów Overwatch ma być bardzo duże zróżnicowanie postaci. Każdą z nich będzie można rzecz jasna rozwijać i tym samym uczynić ją znacznie silniejszą. Producent podkreśla jednak, że najważniejsza będzie tutaj współpraca drużynowa.

"Zdolności każdego z bohaterów Overwatch zostały pomyślane w taki sposób, aby mogli osiągnąć maksymalną skuteczność bojową, współpracując w drużynie. Niezależnie od tego, czy rzucasz się w wir walki na pierwszej linii, czy osłaniasz sojuszników tarczą energetyczną lub zapewniasz im premię do obrażeń – kluczem do zwycięstwa jest wykorzystywanie umiejętności tak, aby współgrały ze zdolnościami pozostałych graczy."


Zainteresowani? Data premiery nie jest jeszcze znana, ale w przyszłym roku odbędą się beta testy. Zapisywać można się do nich, a właściwie do losowania, na oficjalnej stronie gry.

Źródło: vg247, eu.battle.net

Komentarze

46
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dazuo
  Team Fortress 3? :D
  20
 • avatar
  neo2006a
  To jeszcze Blizzard czy już Disney ?
  9
 • avatar
  Czaszka
  Zwiastun filmowy wygląda jak bajeczka dla siedmiolatków, blizzard - reallly?
  6
 • avatar
  mgkiler
  Mnie się mocno kojarzy z Unrealem Tournamentem.

  Nawet połowa broni żywcem wyjęta z Unreala (działanie, wygląd, dźwięk nawet).

  Nie mówie, że to źle. Dobrze.

  Czekam na taką strzelanke w starym stylu jak Unreal, czy Quake.
  Bo ostatnio to tylko Call of Duty i Battlefield.
  A strzelanek w starym stylu posucha.


  Trochę zaskakuje, że Blizzard i shooter... Tak jakoś. Niespodziewanie. Nigdy się shooterami nie zajmowali.
  Nigdy też nic nie pokazywali.
  A tu nagle :)

  4
 • avatar
  Konto usunięte
  Utarli nosa valve za dote2 robiąc tf3 ;) łatwa kasa bo gatunek ostatnio modny, nawet takie padaki jak evolve mają swoich wielbicieli zanim jeszcze wyszło na dobre.

  Wolał bym jednak warcraft 4 :)
  3
 • avatar
  cura666
  Jak dla mnie to nędza dla dzieci, ale jak ktoś lubi...
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Czy Blizz potrafi juz tylko robic gry dla dzieci? Kazda ich kolejna gra zaczynajac od WOWa celuje chyba w coraz mlodsza widownie...Jak tak dalej pojdzie to Diablo 4 i SC3 beda niczym gry LEGO.
  2
 • avatar
  trciacho
  Zacne milordzie , zacne
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Ach ta poprawność polityczna - ŁASKA, a wiadomo jak pierwotnie było ;)

  A tak na serio, gdyby równolegle wypuścili film fabularny, który w dużym stopniu nawiązywałby do fabuły z gry albo gdyby obie fabuły jakoś się splatały (np. film byłby taki dłuższym prologiem), to w tym momencie mają mnie. Ciekawe, czemu do tej pory nie zdecydowali się na zrobienie filmu, a trzeba przyznać, że są mistrzami w tym.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  blizzard sie skonczyl...
 • avatar
  Kuciapa
  To chyba gra dla dzieci
 • avatar
  Konto usunięte
  Fajnie! Nowa gra na androida? W końncu blizzard zacznie udzielać się na mobilnym rynku. ;D
 • avatar
  Quake, Unreal, Counter Strike, Starcraft (skojarzenie żniwiarza), trochę humoru jak Wormsów, Assasin, wieżyczki jak z Obcego... Wrzucili trochę tego w mikser, zobaczymy czy będzie smaczne.
 • avatar
  Konto usunięte
  Zwiastun słaby. Sterylny, naiwnie grzeczny, wręcz infantylnie bajkowy.
 • avatar
  stupidisco111
  Matko Bosko Kochano ile to roboty będzie żeby zbalansować to wszystko O.O
 • avatar
  Marucins
  Świetny?
  Czekam jak tym razem Bli$$ard spierdzieli grę z pozoru prostą mechaniką.
 • avatar
  severian
  Stylistyka filmów Disneya ... Wygląda to dość infantylnie.No,cóż może doczekam się czegoś dla dorosłych.
 • avatar
  renholder1987
  Lipa pany :)
 • avatar
  cvbgvh
  Niech zrobią film,będzie pro
 • avatar
  Sylwia Rakowska
  już nie mogę się doczekać! :-)
 • avatar
  Konto usunięte
  Hmmm... to może ja jednak poczekam na nowy Unreal Tournament? ;-) A w takich klimatach to wolę grać w Loadout tym bardziej, że po spaszczonym D3 już nic więcej od Blizza nie kupię. :D
 • avatar
  Konto usunięte
  Słabe