Technologie i Firma

Nawigacja wewnętrzna według Microsoftu - 15 kroków do przodu i pierwsze drzwi po lewej

przeczytasz w 2 min.

Nawigacja wewnątrz budynku biurowego dla klientów i dla pracowników, a także lokalizator miejsca parkingowego. Oto Path Guide od Microsoftu.

Nawigacja GPS sprawia, że dojazd do budynku firmy, hotelu czy urzędu jest dziecinnie proste – na ekranie pojawiają się wskazówki, gdzie i kiedy skręcić. Rozwiązanie to nie najlepiej sprawdza się jednak wewnątrz pomieszczeń, a wcale nie trudniej jest się zgubić w labiryncie korytarzy i niezliczenie wielu pięter. Uporać się z tym problemem postanowił Microsoft.

Path Guide to sposób na nawigację wewnątrz budynków

Path Guide to aplikacja stworzona przez Microsoft z myślą o użytkownikach smartfonówAndroidem oraz – z drugiej strony – o zarządcach dużych budynków firmowych, parkingów, centrów handlowych czy też szpitali. Jej genialność leży w jej prostocie – właściwie nie jest to bowiem nic innego jak elektroniczna wersja mapy budynku (z funkcją nawigatora).

Zamiast sygnału GPS, Wi-Fi czy radiowego, aplikacja Path Guide opiera się na rejestrowanych ścieżkach. Pracownik „pokazuje” jej (chodząc ze smartfonem), jak dostać się do różnych miejsc, dzięki czemu może ona stworzyć „mapkę” i pokazywać potem użytkownikom konkretne wskazówki na temat dotarcia do celu.

Prostota jest największym plusem tej aplikacji

Aplikacja liczy kroki i to jest podstawowa informacja wyświetlana użytkownikom. Możliwe jest jednak także dodawanie adnotacji tekstowych, audio i graficznych, aby nie było wątpliwości, że drzwi, przed którymi stoimy to właśnie TE drzwi.

Path Guide aplikacja

Path Guide to bardzo prosta aplikacja, ale to właśnie może być jej największą zaletą. Nie potrzebuje bowiem do działania żadnych map czy dodatkowej infrastruktury, dzięki czemu firmy mogą ją wdrażać praktycznie „od ręki”. Czas pokaże, czy będą tym zainteresowane. Dla użytkowników byłoby to w wielu przypadkach ogromne ułatwienie, a klient zadowolony to przecież klient lojalny.

Jeszcze więcej możliwości

Aplikacja Path Guide to także dodatkowe możliwości. Po pierwsze: pozwala zapisać trasę do miejsca parkingowego, na którym pozostawiliśmy samochód. Kolejną funkcją jest utworzenie nawigacji wewnątrz firmy, dzięki której nowi pracownicy szybko odnajdą się w budynku biurowym. Wygląda więc na to, że na tym pomyśle mogą w równym stopniu zyskać obie strony.

Path Guide na Androida można pobrać z Google Play.

Źródło: The Next Web

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  1
  Jeszcze warto dodać, iż:
  "Reference trace is pushed to the cloud and can be searched by others for navigation."

  Nie oceniam, czy to dobrze, czy źle, bo w końcu jakoś aplikacja musi działać, ale warto pamiętać o takim "drobiazgu".
  • avatar
   lordshaitis
   0
   Fantastycznie przewodnik terrorysty :)