Oprogramowanie

PC Tools ochroni komputery w 2011

przeczytasz w 3 min.

Firma znana z popularnego Spyware Doctor zaprezentowała na pokazie w warszawskim klubie Confashion serię swoich produktów na 2011 rok. Aplikacje obejmują rozwiązania do ochrony komputera przed atakami z zewnątrz, optymalizacji działania systemu i usuwania śladów naszej aktywności w sieci.

Spotkanie, które odbyło się pod koniec listopada, utrzymane było w klimacie „Kliniki PC Tools”. Poprowadził je Richard Clooke, przedstawiciel PC Tools. Medyczną oprawę podkreślały nie tylko wystrój czy menu, ale także obecność na sali lekarzy i pielęgniarek wykonujących gościom darmowe „badania” na obecność wirusów.

W trakcie spotkania można było zapoznać się z zagrożeniami, jakie czyhają na nas w cyfrowym świecie oraz o sposobach ich zwalczania oferowanych przez oprogramowanie ochronne PC Tools.

Dostępne jest ono w dwóch wersjach. Pierwsze narzędzie to PC Tools Spyware Doctorz modułem AntiVirus 2011. Oprócz podstawowej funkcjonalności antywirusa i aplikacji wykrywającej spyware, należy wspomnieć o funkcji Download Guard, która chroni przed atakami internetowymi, phishingiem, fałszywymi  antywirusami typu „rogueware” i aplikacjami „drive-by download”. Oprogramowanie to umożliwia także zaawansowane wykrywanie i usuwanie rootkitów (aplikacji, które potrafią ukryć swoją obecność w systemie) z pomocą modułu Rootkit Guard. W nowej wersji ulepszono także moduł PC Tools Threat Removal Tool do usuwania złośliwego oprogramowania.

Dla osób, którym zależy dodatkowo na kompleksowej ochronie komputera przed niepowołaną ingerencją z zewnątrz, przygotowano narzędzie PC Tools Internet Security 2011. Zawiera on opisany powyżej Spyware Doctor z modułem AntiVirus 2011 oraz firewall i system pozwalający na filtrowanie spamu. W wersji 2011 ulepszone zostało działanie automatycznego firewalla, a także mechanizmu chroniącego przed przedostawaniem się zagrożeń poprzez pocztę internetową.

PC Tools to jednak nie tylko narzędzia do ochrony komputera przed napływającymi zagrożeniami. Dzięki pakietowi PC Tools 2011 Performance Toolkit zoptymalizujemy działanie komputera. W nowej wersji usprawniono mechanizm czyszczenia rejestru, a także dodano nowe mechanizmy pozwalające na ochronę prywatności i zgromadzonych na komputerze danych. Pozwalają one na usuwanie logów z wszelkiego typu komunikatorów internetowych, bezpieczne usuwanie plików (także w sposób uniemożliwiający jakiekolwiek ich odzyskanie), a także wymazywanie śladów naszej aktywności w internecie.

Ostatnia z aplikacji to PC Tools Registry Mechanic 2011, która, jak sama nazwa wskazuje, koncentruje się na optymalizacji działania rejestru systemowego – bardzo newralgicznego składnika systemu operacyjnego.

Aby nie być gołosłownym, PC Tools przytacza wyniki badań przeprowadzonych przez AV-test.org. Wykazały one (sierpień 2010), że PC Tools Internet Security 2011 jest jednym z trzech najlepszych produktów zabezpieczających przed złośliwym oprogramowaniem. W dynamicznych testach produkt PC Tools osiągnął 100-procentową skuteczność. Z kolei średni czas drugiego skanowania jest nawet o 90 procent krótszy od czasu skanowania pierwotnego.

Z kolei po zastosowaniu PC Tools Performance Toolkit - według danych Passmark - odczujemy przyśpieszenie ładowania systemu o około 10 procent, skróceniu ulegnie także czas uruchamiania się aplikacji. Jest to odczuwalne zwłaszcza w przypadku klienta poczty Microsoft Outlook, który uruchamia się średnio o 45 procent szybciej (poniżej jednej sekundy). Zapewne wpływ na to ma zmniejszony o jedną trzecią poziom defragmentacji po zastosowaniu oprogramowania PC Tools.

Opisywane przez nas produkty wpisują się w dobry trend wielo-licencyjnych edycji. Każda z aplikacji może być zainstalowana na trzech komputerach. Licencja zezwala na korzystanie z oprogramowania przez jeden rok zarówno w domu, jak i firmach - w tym w instytucjach edukacyjnych.

Narzędzia PC Tools są płatne, jednak ceny nie należą do zbyt wygórowanych. I tak, Spyware Doctor z modułem AntiVirus 2011 możemy zakupić za 65 złotych, a pakiet Internet Security 2011 za 81 złotych. Z kolei programy narzędziowe Registry Mechanic 2011 i Performance Toolkit 2011 dostępne są w cenach odpowiednio 49 i 65 złotych. Zakupując oprogramowanie uzyskamy dostęp do bezpłatnego serwisu technicznego, który dostępny jest e-mail lub telefon.

Producent podkreśla, że jego rozwiązania mają stosunkowo niskie wymagania sprzętowe, umożliwiające wydajną pracę nawet na komputerach poprzednich generacji. To bardzo ważna cecha, gdyż nawet osoby dysponujące szybkimi komputerami nie lubią, gdy działające w tle aplikacje – niezależnie jak przydatne – pożerają cenne zasoby komputera.

Aplikacje można pobrać w wersjach próbnych z witryny www.pctools.pl. Zapewniają one nieograniczoną czasowo ochronę przez bieżącymi zagrożeniami w czasie rzeczywistym, jednakże nie pozwalają na usuwanie szkodników wykrytych podczas skanowania na żądanie.
 

Źródło: PC Tools

Polecamy artykuły:  
Karta do bicia rekordów - MSI GTX 480 Lightning
20 bezpłatnych aplikacji do Androida
Intel Core i7 970 - potwór wydajności w niższej cenie

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  d i l
  0
  Dzięki Bogu nie kacperski :P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem, jest zainstalowanie linuxa obok windows i uzywac go do surfowania w internecie, czy odbierania poczty. Teraz tyle tego syfu powstaje na Windows, ze nawet jak sie ma najlepszy drogi program antywirusowy, to i tak nie ma sie pewnosci czy cos do systemu sie nie dostanie.
   I jak cos to nie jestem zadnym fanbojem linuxa, bo z windowsa nigdy nie zrezygnuje, ale przyznam, ze juz tak czesto nie korzystam z niego jak kiedys. Dzisiaj sluzy mi glownie do gier i ewentualnie do rzeczy jakich na linuxie nie zobie. Linux nie moze pochwalic taka iloscia oprogramowania jak windows czy taka sama obsluga sprzetu.
   Jesli chodzi o antywirusa w windows, to wystarcza mi ten darmowy od microsoftu lekki i skuteczny.
   Spyware doctor z antywirusem kiedys testowalem jak byl jeszcze w darmowej wersji i nie bylem z niego zadowolony, bo zamulal strasznie kompa.