Gry

Pierwsze konkretne materiały z Battalion 1944

przeczytasz w 1 min.

Dobrze bawiliście się przy Medal of Honor czy Call of Duty 2? Jeśli gusta Wam się nie zmieniły, Battalion 1944 powinien Wam się spodobać.

W ostatnich latach zdecydowanie brakowało nam strzelanin z akcją osadzoną w czasach II Wojny Światowej. Ostatnio twórcy zaczynają na nowo interesować się tym okresem i dotyczy to nie tylko największych branżowych gigantów, ale również mniejszych producentów. Chociażby Bulkhead Interactive pracującego nad Battalion 1944.

Zapowiedź gry miała miejsce w lutym zeszłego roku i trzeba przyznać, że wywołała dość mieszane komentarze (także wśród Was). Szybko okazało się jednak, że zbiórka funduszy na platformie Kickstarter będzie sukcesem. Dość powiedzieć, że zamiast planowanych 100 000 funtów udało się zebrać ponad 3 razy tyle.

Pozwoliło to spokojnie pracować na grą, udało się też pozyskać wydawcę i to nie byle jakiego - Square Enix. Nie zmieniły się jednak główne założenia projektu, który celować ma w graczy wychowanych na Medal of Honor czy Call of Duty 2 i nastawiających się na zabawę, w której najważniejsza nie jest nowoczesna i przyciągająca wzrok oprawa graficzna.

Publikowane do tej pory materiały dawały pewne wyobrażenie o rozgrywce, ale teraz powiedzieć można o tym zdecydowanie więcej. Pojawiły się bowiem obszerne zapisy z rywalizacji, chociaż warto zaznaczyć, że mówimy jeszcze o wersji alfa.


 


Battalion 1944 szykowany jest z myślą o PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: Bulkhead Interactive, Westie

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  2
  Graficznie to przypomina CoD 2...
  Jak narazie to widzieliśmy zero pojazdów...ZERO
  Gdzie czołgi ? Jeepy ? Działa ? Bunkry ? Gdzie ?
  • avatar
   Balrogos
   1
   Wyglada jak CS:1944, szczerze po gameplayu to lepszy jest Heores & Generals.
   • avatar
    krzemien95
    1
    Czy tylko ja mam dziwne wrażenie, czy gra ma bardzo podobną "mechanikę" co COD? To znaczy, poruszanie się i strzelanie bardzo przypomina wcześniej wymienioną grę. Praktycznie zero odrzutu przy strzałach. Nawet "celownik" broni osobistej po wystrzale pozostaje praktycznie w tym samym miejscu, nie mówiąc o automatach.
    • avatar
     oxyhd
     1
     Przypomina Call of Duty 2 z mechaniką Call of Duty 4
     • avatar
      toddlockwood
      -7
      wy korzystacie chyba z internet explorera 6... większość newsów była chyba z tydzień wcześniej xD
      • avatar
       q3sniper
       0
       Hahaha strafe jumpy w grze o II wojnie światowej. Porażka. Jeżeli ktoś będzie w to grał to będzie duża niespodzianka. Połączenie CS i Quake + bronie z II wojny światowej.