Bezpieczeństwo

Pilnuj hasła do Facebooka

przeczytasz w 1 min.

Dwie profesjonalne firmy zajmujące się tematem bezpieczeństwa w sieci, Spohos Labs oraz McAfee, zanotowały niepokojący wzrost liczby ataków phisingowych na użytkowników serwisu społecznościowego Facebook.

Czym może to być spowodowane? Według profesjonalistów, w tak dużym serwisie jak Facebook, który liczy na chwilę obecną około 350 milionów użytkowników, nie każdy posiadacz konta jest dobrze poinformowany o tym, jakie niebezpieczeństwa czyhają na niego w sieci. Nie każdy też zdaje sobie sprawę z tego, że słabo zabezpieczając swój profil daje osobom postronnym możliwość wykradzenia wielu danych dotyczących jego samego, jak i znajomych, rodziny itd.

Z tego też powodu ostatnio, co raz częściej spotykamy się z wiadomościami e-mail tego typu:
  


 

Bardziej zaawansowaniu użytkownicy widzą na pierwszy rzut oka, że wiadomość nie pochodzi od oryginalnego serwisu. Przede wszystkim mechanizm Facebooka nigdy nie wysyła haseł do profilu na Twoją skrzynkę mailową, a tym bardziej w załączniku.
 Użytkownicy, którzy mają dobrze zabezpieczony komputer poprzez oprogramowanie antywirusowe zostaliby zapewne ostrzeżeni o możliwości wyłudzenie od nich prywatnych danych, ale co z resztą użytkowników?

Źródło: Downloadsquad 

 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sober
  0
  Warto wiedzieć.

  Drobna poprawka: "wielu danych dotyczących, dotyczących jego samego"
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Przerabiałem temat sporo czasu temu:
   http://techblog.avg.pl/index.php/2009/12/pocztowy-detektyw-czyli-sprawdzamy-wiarygodnosc-maili/
   • avatar
    hunio
    0
    Tu też błąd: "ale co zresztą użytkowników"...
    • avatar
     Warmonger
     0
     Wśród 350 mln użytkowników Facebooka musi znaleźć się kilku frajerów, którzy nabiorą się na tak nędzną sztuczkę mimo trwającej od lat kampanii na rzecz bezpieczeństwa w sieci. Ale poza skalą zjawiska nie widzę tu żadnej nowości.