• benchmark.pl
  • Foto
  • PixBuf - doda zdjęcie na nasz profil w najodpowiedniejszym momencie
Foto

PixBuf - doda zdjęcie na nasz profil w najodpowiedniejszym momencie

przeczytasz w 1 min.

Obsługiwane są najpopularniejsze serwisy społecznościowe i foto

PixBuf

Zdjęcia na profilu, czy to w Facebooku czy w Instagramie, nie muszą być jedynie wyrażeniem naszych emocji. Często cel publikacji jest bardziej pragmatyczny. Ma za zadanie przyciągnąć osoby, które polubią nasz profil, zechcą go śledzić, a także utwierdzą nas w przekonaniu, że fotograficzna praca, którą wykonujemy budzi zainteresowanie. W takim przypadku publikacja bez konkretnego harmonogramu może być błędem. Jak jednak zadbać o regularne wzbogacanie naszych foto galerii, jednocześnie nie stając się ich niewolnikami? Do realizacji tego celu stworzono serwis-usługę PixBuf. Pełni ona rolę pośrednika, który dba o regularne postowanie na serwisach społecznościowych w fotogaleriach.

Po zarejestrowaniu się w PixBuf (na razie jest to usługa bezpłatna) należy dodać do niego zdjęcia, a następnie zdefiniować kiedy chcemy by zostały dodane jako posty na innym serwisie. Obecnie może to być Facebook, 500px, Twitter i Flickr. W nieodległej przyszłości do listy wspieranych serwisów dołączy Instagram, VSCO, Pinterest, Behance i Google Plus. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaka pora jest najlepsza na wrzucanie zdjęć, zostawmy decyzję algorytmom PixBuf. Na podstawie danych dla już opublikowanych zdjęć uczą się one kiedy posty dają największe korzyści i dobierają na tej podstawie czas publikacji kolejnych.

PixBuf wspierane usługi

Dzięki PixBuf nie musimy sztywno trzymać się harmonogramu gdyż  zadba o to automat. Lepiej zaoszczędzony czas poświęcić na odpowiedni dobór zawartości naszego portfolio. Twórcy PixBuf planują dodanie funkcji statystycznej analizy popularności naszych zdjęć co dodatkowo zwiększy atrakcyjność usługi. Choć trzeba pamiętać, że darmowość ma swoje granice i taka funkcja może być płatna, tak jak to ma miejsce a narzędziu analitycznym dla Instagrama, które nosi nazwę Minter.

Źródło: PixBuf, SLRLounge

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!