Ciekawostki

Pizza z drukarki 3D - to naprawdę ciekawy pomysł

przeczytasz w 1 min.

Wyobraźcie sobie możliwość wybrania nie tylko smaku, ale też kształtu i konkretnej liczby kalorii waszej pizzy. Kiedyś będzie to rzeczywistość.

Drukarki 3D pozwalają tworzyć najrozmaitsze przedmioty. Amerykanie udowodnili, że mogą przydać się także do… przygotowywania pizzy.

Chef3D to drukarka 3D amerykańskiej firmy BeeHex, która jest w stanie szybko przygotować pizzę o określonym przez klienta kształcie i składzie (na przykład bezglutenową, jeśli taka jest jego wola). Ba, można dokładnie dostosować liczbę kalorii, jaką będzie miała gotowa potrawa.

I choć redukcja kosztów jest tutaj raczej wątpliwa, to możliwość zaoferowania pysznej pizzy w kształcie serca czy DualShocka z pewnością jest czymś, co może wyróżnić restaurację na tle konkurencji. Nie dziwi więc, że już teraz pojawiają się informację, że zainteresowana produktem jest „pewna duża sieć pizzerii”.

Oficjalna premiera urządzenia jest jeszcze przed nami. A jak ono w ogóle działa? Otóż jednej z dysz powierzone jest dostarczanie ciasta, a kolejnym – sera i sosu. Ponoć producent opracował system automatycznego czyszczenia, dzięki czemu warunki mają być w stu procentach higieniczne.

Ciekawa jest też historia tego urządzenia. Odpowiada za nie bowiem Anjan Contractor, który wcześniej za 125 tysięcy dolarów stworzył drukarkę 3D do drukowania pizzy... w kosmosie. Za projekt ten płaciła agencja NASA.

Źródło: BeeHex, Tech Insider

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Filippo386
  6
  Ciekawe...ale najprawdopodobniej niezdrowe :(
  • avatar
   d i l
   5
   Pizza jak pizza, ale takie piwo, czy inny łyskacz to byłoby coś...
   • avatar
    Marucins
    5
    PIZZA?
    Jakaś syfiaszcza chemia, która obok prawdziwej pizzy nie leżała.
    • avatar
     vide cui fidas
     2
     Dobra i zdrowa pizza to taka jaką się samemu zrobi...