Drony

Poczuj się jak ptak z nowymi goglami DJI

przeczytasz w 1 min.

Załóż gogle na głowę i zobacz świat z lotu… drona. Mało tego, steruj jego kamerą za pomocą samych ruchów głowy. DJI Goggles to nie lada ciekawostka.

Marzenie, by móc poczuć się jak ptak, jeszcze nigdy nie było tak bliskie spełnienia. Takie możliwości otwiera przed nami DJI.

Czołowy producent dronów zaprezentował wreszcie swoje gogle, zapowiadane już od jakiegoś czasu. Wyglądem przypominają PlayStation VR, ale zamiast do świata gier zapraszają nas do rzeczywistości widzianej z lotu ptaka.

DJI Goggles gogle

Gadżet nazwany po prostu DJI Goggles jest kompatybilny z dronami Mavic Pro, Phantom 4 i Inspire. Po założeniu na głowę użytkownik może nie tylko zobaczyć świat z góry tak, jakby widział go na własne oczy, ale też sterować kamerą za pomocą samych ruchów głowy. 

Gogle zostały wyposażone dwa wyświetlacze o rozdzielczości Full HD, które mogą wyświetlać obraz w dwóch trybach: 720p60fps oraz 1080p30fps. W obu przypadkach opóźnienie przesyłu wideo wynosi 110 milisekund. 

Na półkach sklepowych (i w domach nabywców) gogle zaczną pojawiać się w drugiej połowie maja. Już teraz można natomiast złożyć zamówienie, co wiąże się z wydatkiem 449 dolarów. Na pewno jednak nie polecamy tego gadżetu osobom z chorobą lokomocyjną i słabym żołądkiem.

Źródło: The Verge, TechSpot, DJI

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Yamaraj6
  2
  Hehe fajna zabawa przez 10 sekund, a potem ból głowy i wymioty...
  Kto wpuszcza takie gówno, które jedyne co może to zniechęcić do VR na rynek. 30 fps to jest jakiś przykry żart. Przy 60 fpsach już z mózgiem nie jest najlepiej po 20-30 minutowej sesji, nawet sobie nie wyobrażam co się dzieje przy 30 fpsach...
  O opóźnieniu na poziomie 110ms nie wspominając...

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login