Gry mobilne

Pokemon GO a prywatność - czy granie jest bezpieczne? [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Z jednej strony Pokemon GO ogromny sukces firm Nintendo i Niantic. Z drugiej jednak powód do niepokoju. Dlaczego?

Pokemon Go błąd

AKTUALIZACJA [godz. 20.55]: Firma Niantic uporała się już z błędem, który sprawiał, że aplikacja Pokemon GO na iOS żądała pełnego dostępu do konta Google. Ukazała się aktualizacja, która zmniejsza uprawnienia gry. Możecie więc spokojnie polować na Pokemony, bez obaw o swoją prywatność.

NEWS: Pokémon GO to gra, która w ciągu tygodnia zdołała przyciągnąć dziesiątki milionów graczy. Z jednej strony to ogromny sukces firm Nintendo i Niantic. Z drugiej jednak powód do niepokoju. Dlaczego?

Otóż okazuje się, że gra Pokémon GO wymaga większych uprawnień niż tak naprawdę potrzebuje. Krótko mówiąc: żąda pełnego dostępu do naszego konta Google. Co to oznacza w praktyce? Jak wyjaśnia Niebezpiecznik – w przypadku przejęcia, na przykład, serwerów Niantic – osoba niepowołana może przejąć kontrolę nad naszym kontem e-mail, otrzymać dostęp do kont w serwisach społecznościowych i dysku Google, poznać historię wyszukiwań i lokalizacji Google oraz przejrzeć nasze dane personalne.

Na razie nie ma dowodów na to, że nasze dane są w jakikolwiek niebezpieczny (to znaczy: zagrażający naszej prywatności) sposób wykorzystywane. Sama firma Nintendo odniosła się do tematu, zapewniając, że aplikacja wykorzystuje tylko podstawowe informacje, a wymaganie pełnego dostępu jest „błędem”. Podobno już teraz trwają prace, we współpracy z Google, które mają na celu naprawienie tego. Sami również możecie się zabezpieczyć, zarządzając uprawnieniami w narzędziu Google Security.

Źródło: BuzzFeed, Niebezpecznik

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  11
  Czy już wszystkie masz, czy już wszystkie masz, P O K E M O N ;]
  • avatar
   rlistek
   7
   Ok, nie używam addblocka bo reklamy tutaj na benchmarku były nienachalne i nie przeszkadzały w korzystaniu z portalu. Ale ta reklama play'a przesuwająca stronę zaraz po załadowaniu to już jest przegięcie i jawna kpina z czytelników, którzy wspierają serwis nie blokując reklam!
   • avatar
    Zef1r
    1
    Nie wiem, czy zauważyliście, ale jesteśmy świadkami chyba pierwszej i bezprecedensowej akcji reklamowej tego typu. Na kilkunastu portalach są podobne artykuły o rzekomym fenomenie tej gry pokemon go, które zachęcają do jej użytkowania.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Wersję PL na androida można pobrać tutaj http://bit.do/pokemongopl
     • avatar
      ssinn
      -1
      Jak to pobrać? W Play store tego nie ma..
      • avatar
       Konto usunięte
       -2
       Kolejna głupota. Ciekawe, czy czasem gps nie działa i nie zbiera informacji.
       Po za tym, jak mi jakiś szczyl, debil wejdzie pod samochód wpatrując się w ekran telefonu, to mu rozwalę ten telefon i się skończy. Albo nie zarekwiruje i dam policji dla dowodów.
       Trochę grube pokemony schudną:)
       • avatar
        Konto usunięte
        -6
        Każdy kto w to gra ma niskie IQ