Gry

Powrót Jacka Thompsona - kolejny pozew już w sądzie

przeczytasz w 1 min.

Nie ma chyba gracza, który nie słyszałby o Jacku Thompsonie – prawniku walczącym o nasze zdrowie psychiczne, szczególnie z twórcami serii Grand Theft Auto - firmą Rockstar Games. W każdym razie tak mu się dotąd wydawało.:) Wybujałe fantazje Pana Thompsona, którym dawał upust w coraz większej liczbie niezrozumiałych pozwów przeciwko branży gier doprowadziły go już do utraty prawa wykonywania zawodu adwokata w stanie Floryda, w którym mieszka. Wydawałoby się więc, że tak oto zakończyła się niechlubna kariera jednego z najdziwniejszych przedstawicieli amerykańskiej palestry, a tym samym już nigdy więcej o nim nie usłyszymy. Nic bardziej mylnego….

Oto bowiem serwis GoodGearGuide poinformował, że Jack Thompson złożył właśnie w sądzie stanowym Florydy pozew przeciwko serwisowi Facebook, w którym domaga się od niego 40 milionów dolarów odszkodowania. Chodzi o brak reakcji obsługi Facebooka na obraźliwe dla Thompsona wpisy, których przez okres funkcjonowania serwisu pojawiło się naprawdę dużo. Thompsom domagał się wcześniej ich usunięcia, lecz bez rezultatu.

Obecne żądanie odszkodowania wynika też z faktu, iż obsługa Facebooka przeprowadziła wcześniej akcje kasowania obraźliwych wpisów dotyczących prezydenta Obamy. Thompson uważa, że należy mu się podobne traktowanie, tym bardziej, że część wpisów stanowi, jego zdaniem, zagrożenie dla jego osoby.  Jak sam podaje w pozwie ogólna nienawiść graczy doprowadziła już do ostrzelania jego domu, zniszczenia mu samochodu, nękania telefonami do późnej nocy czy wysyłania paczek zawierających sex zabawki (ciekawe czym sobie na to zasłużył:). chociaż szanse na powodzenie nowego pozwu Thompsona są raczej znikome to jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że były adwokat zrobi wszystko, aby ponownie zwrócić na siebie uwagę.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _nick_
  0
  akurat w tym pozwie ma rację (choć z kwotą przesadził). Jeśli kasująobraźliwe komentarze do Obamy, to jego też powinni, tymbardziej że zwrócił się z prośbą o ich skasowanie.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   O rany, myślałem, że o kolesiu już nie usłyszę. Jeśli ta fotka jest w miarę aktualna to trzeba powiedzieć, że facet się lekko stacza. Mógł się chociaż ogolić.
   Złożeniu pozwu się nie dziwię, bo niby co on ma teraz do roboty? Za coś pić trzeba. ;]
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jaki chłop. Szkoda słów.