Telefony

Prawo Telekomunikacyjne - co nam wolno?

Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub Kralka
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Sejm przyjął poprawki Senatu, a tym samym mocno odświeżona ustawa Prawo Telekomunikacyjne czeka już tylko na podpis Prezydenta.

Rozmaitych zmian jest naprawdę sporo, większość dotyczy jednak całkowitych detali. Koledzy z serwisu Polygamia postanowili sprawdzić co dokładnie zmieni się w znowelizowanej ustawie.

  Warto przeczytać:
 

Wiemy na przykład, że operatorzy stracą prawo do natychmiastowego wypowiedzenia umowy osobie, która nie złożyła kompletu dokumentów. Najpierw firma będzie musiała upomnieć się o nie stosownym pismem. Podobnie - operator nie będzie mógł rozwiązać umowy z abonentem bez powiadomienia, nawet w przypadku rażącego naruszania warunków regulaminu (takie praktyki stosować miała sieć Orange). Podobnie w przypadku spóźniania się z płatnościami - ta zmiana jest dość powszechnie znana i zapowiadana od dłuższego czasu. A jeśli już operator nas odetnie - nie zapłacimy za ponowną aktywację rachunku.

Termin rozpatrywania reklamacji będzie naliczany nie od dnia wpłynięcia listu do siedziby firmy, ale od dnia nadania tegóż. Darmowe będzie też wznowienie umowy z operatorem, jeśli wcześniej zdecydowaliśmy się ją rozwiązać, a następnie... powrócić. UOKiK przypilnuje także, by operatorzy nie zdzierali z nas opłat za różne zmiany abonamentowe (np. nowe taryfy czy pojedyńcze pakiety), które zdaniem ustawodawcy nam się po prostu należą.

Źródło: Polygamia

Polecamy artykuły:    
Test: jeszcze szybsze Core i3 i Core i5
Testy monitorów LCD: 9 modeli Full HD
Niedrogie a wydajne: 5 x GTS450

 

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  b1tzz
  Za granicą to jest standard, a u nas muszą takie oczywistości ustawami wymuszać...


  btw pochwała należy się dla uokik-u
 • avatar
  Dobrze by było gdyby wszyscy wiedzieli o prawach które im przysługują
 • avatar
  Lukaszbass
  W naszym kraju jak zwykle dop-iero to wprowadzili bo tak mozemy pisac a w innych juz dawno o czym to swiadczy,ile to my jestesmy przez nasz rzad w tyle...
 • avatar
  Konto usunięte
  "Sąd ochrony konkurencji i konsumentów uznał, że telefon jest dobrem cywilizacyjnym, a pozbawienie możliwości korzystania z niego może mieć tylko charakter wyjątkowy."

  Źródło :
  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/406668,nie_wylacza_komorki_dluznikowi.html

  Szkoda ze to nieweszlo w zycie.
 • avatar
  okar19
  WIE KTOS CZEMU FORUM NIE DZIALA ???????????
 • avatar
  force
  Każdemu z nas wolno zerwać umowę 1 stycznia 2011 roku ponieważ zmienia się stawka VAT, a co za tym idzie cena końcowa na którą się umawialiśmy w umowie.