Gry

Teraz to już pewne. Baldur's Gate 3 daleko do premiery

przeczytasz w 1 min.

Gracze czekający na finalną wersję Baldur's Gate 3 nie mają lekko i, jak się okazuje, powinni przygotować sobie kolejne pokłady cierpliwości.

Kiedy premiera Baldur's Gate 3? Nie w tym roku...

Seria Baldur’s Gate ma już swoje miejsce wśród najlepszych gier RPG. Wielu graczy liczy na to, że Baldur's Gate 3 pozwoli je utrzymać. Wskazuje na to przynajmniej kilka przesłanek, ale na ostateczną weryfikację trzeba będzie poczekać. Jak długo jeszcze?

Cóż, dla zainteresowanych nową produkcją Larian Studios najnowsze wieści nie są najprzyjemniejsze. Chociaż początkowo wspominano o premierze w 2021 roku, a później w 2022 roku, ostatecznie trzeba będzie poczekać do 2023 roku. I, jak pewnie się domyślacie, takie stwierdzenie póki co musi wystarczyć, bo o żadnym konkretniejszym terminie nie ma mowy.

Baldur's Gate 3 we wczesnym dostępie

Najwięksi sympatycy twórczości Larian Studios zapewne wiedzą, że aktualnie Baldur's Gate 3 znajduje się w programie wczesnego dostępu. Najnowszy materiał wideo (który możecie obejrzeć powyżej), po części skupia się na postępach w pracach.

Pierwotnie zakładano, że Baldur's Gate 3 spędzi w programie wczesnego dostępu rok. Już od dłuższego czasu wiadomo, że będzie to znacznie dłuższy czas. Czy jest się czym martwić? Larian Studios cieszy się dość sporym zaufaniem graczy i wydaje się, że nadal dominują głosy mówiące o tym, iż lepiej poczekać dłużej, ale cieszyć się dopracowaną produkcją. Podzielacie je? A może zaczynacie się już niecierpliwić w oczekiwaniu na Baldur's Gate 3?

Źródło: Dungeons & Dragons

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  4
  Tyle czasu w Early Access...

  Mam nadzieję, że jak zagram po raz pierwszy to będzie mega dopracowany i ciekawy produkt.

  I od razu duża gra, a nie pocięta na DLC sprzedawane przez następne 2 lata... I po 2 latach trzeba jeszcze raz, by mieć ukończone "pełne doświadczenie" :D
  • avatar
   Warmonger
   0
   Już zdążyłem zapomnieć o tej grze :P A kupiłem w zeszłym roku.

   Z pełną świadomością. Na obecnym sprzęcie nie znajdę 150 GB wolnego na dysku.