Przeglądarki WWW

Windows 10 i przeglądarka Microsoft Edge na tapecie Symantec

przeczytasz w 1 min.

Chodzi rzecz jasna o względy bezpieczeństwa.

Microsoft Edge

Windows 10 zadebiutował, a wraz z nim szereg nowości z przeglądarką Microsoft Edge na czele. Zapowiedzi jej dotyczące są naprawdę obiecujące, ale nie wszyscy pokazują w tym przypadku wielki entuzjazm. Nie brakuje nawet takich, którzy korzystanie z następcy Internet Explorer odradzają.

Do grona tego zalicza się między innymi Symantec, a więc firma znana sporej liczbie osób dzięki oprogramowaniu antywirusowemu Norton. Skoro tak to spodziewać można się, że sytuacja argumentowana będzie względami bezpieczeństwa i tak też jest.

Microsoft nie zdążył dopracować przeglądarki Edge na premierę Windows 10 i właśnie w tym tkwi wedle Symantec problem. Jeszcze przez jakiś czas brakować będzie tutaj między innymi obsługi rozszerzeń, a takowe pakiety antywirusowe Nortom (zresztą nie tylko one) oferują, dzięki czemu zapewniać mają większe bezpieczeństwo. Za pośrednictwem oficjalnej strony interenowej Symantec zachęca do zmiany domyślnej przeglądarki na rozwiązania konkurencji czy też Internet Explorer.

Microsoft bronić może się chociażby filtrem SmartScreen, ale nie da się ukryć, że brak obsługi rozszerzeń może nieco Microsoft Edge zaszkodzić, nie tylko ze względów mających dotyczyć bezpieczeństwa. Data udostępnienia aktualizacji wprowadzającej obsługę rozszerzeń nie jest jeszcze znana.

Źródło: support.norton, wparea

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TasogareA
  1
  Recenzenci są raczej zgodni, że Edge jest niedokończoną przeglądarką.
  • avatar
   macieqq
   0
   Tylko G Data :)
   • avatar
    adam6056
    -2
    Norton... najgorszy, najbardziej mulący komputer soft jaki w życiu widziałem i sam niestety miałem na komputerze.
    • avatar
     Konto usunięte
     -4
     Zamulający to jest ten windows 10. Uruchamia mi się po aktualizacji z 8 chyba z 2 min. Na dodatek ma mnóstwo błędów. Edge to bez kitu jakaś katastrofa. Sterowniki pod kartę dźwiękową nie działają. Już nie mówię o tym by zamknąć okno często muszę korzystać z paska zadań, gdyż przyciski okno nie działają . No i miałem problem z aktywacją, o którym była mowa Odradzam instalację tego Windowsa.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      A nie działąjące przyciki minimalizuj/ maksymalizuj i zamknij w oknie firefoxa wkurw*ają najbardziej. Ktoś ma jeszcze z tym problem??
      • avatar
       Marucins
       0
       Co ma w sobie Edge że warto z niej korzystać?

       Zastanawiam się gdyż korzysta, z FF z doskoku jest Chrome -jeden jak i drugi ma pełne zaplecze.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        kaspersky wymiata :) avg, lub bron was wszystkich AVAST :P (najlepsze jest to ze kaspersky wywala instalke AVASTA) , jak chcecie cos za free dobrego to coomodo :)