Sprzęt do gier

PS5 Slim już w Polsce. Tyle zapłacisz za nową konsolę Sony

przeczytasz w 2 min.

Premiera PS5 Slim w Polsce w ramach Black Friday 2023. Japońska korporacja niedawno oficjalnie zaprezentowała urządzenie, a teraz nowa konsola jest już dostępna w Polsce. Ile kosztuje i co otrzymujemy w tej cenie?

Cena PS5 Slim w Polsce

O PS5 Slim było głośno nawet kilka miesięcy przed oficjalną prezentacją sprzętu. W październiku bieżącego roku Sony ostatecznie zaprezentowało nową konsolę PlayStation 5 Slim. Okazuje się, że polscy gracze już teraz mogą sięgnąć po ten sprzęt. Nieprzypadkowa data - dziś jest Black Friday 2023.

PS5 Slim w polskich sklepach to wydatek rzędu 2699 zł. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku mowa jest wyłącznie o wersjach wyposażonych w napęd Ultra HD Blu-ray. Istnieje również wersja cyfrowa, pozbawiona tego napędu (sam napęd będzie sprzedawany oddzielnie), na którą najwyraźniej musimy zaczekać.

PS5 Slim vs PS5 - co lepsze?

PS5 Slim czy PS5? Jaka konsola w 2023 będzie najlepsza? To nie jest takie oczywiste, niemniej warto w kilku słowach opisać najważniejsze zmiany w PS5 Slim. Naturalnie nowa konsola została pomniejszona względem “oryginału” o ponad 30 proc. Wariant Slim jest również lżejszy o ok. 20 proc. Zmiany dotyczą obudowy: część jest matowa, część błyszcząca. Występują cztery panele osłonowe, które można zdemontować. Nie bez powodu.

W PS5 Slim znajdziemy dysk SSD 1 TB. Najważniejszą zmianą jest możliwość podłączenia lub odłączenia napędu Ultra HD Blu-ray. Czy PS5 Slim jest mocniejsze od “zwykłego” PS5? Nie. Japońska korporacja nie pokusiła się o zmiany w specyfikacji.

PS5 Slim stanie się standardem. A co z PS5 Pro?

Warto podkreślić, że PS5 Slim będzie wypierać poprzednią wersję. Po tym, gdy zapasy “oryginalnego” PS5 wyczerpią się, PS5 Slim stanie się jedynym dostępnym modelem. No, chyba że w przyszłości pojawi się PS5 Pro, chociaż w tym przypadku nie mamy oficjalnych informacji - dysponujemy jedynie zakulisowymi doniesieniami.

Źródło: inf. własna

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BombaX
  9
  Gorzej i drożej! To jest to co chcą konsumenci
  • avatar
   antytalent
   8
   Nie, ja nie zapłacę ani grosza, po co mi to badziewie. Droższe za to bardziej tandetne. I ani jednego wata prądu mniej nie będzie zużywać bo zachowano ten sam proces technologiczny.
   • avatar
    brudney
    4
    Brzydka konsola stała się jeszcze brzydsza. Poza tym gdzie to zatrzęsienie ekskluzywnych eksluziwów, Sony?
    • avatar
     pawluto
     4
     Wisi mi to kalafiorem...konsole są dla gimbazy... :)
     • avatar
      danieloslaw1
      3
      To nie jest slim a nawet nie nazywają ją slim bo slim zawsze była cichsza i tańsza
      • avatar
       KermitXD
       2
       Sony się nie popisało niestety. Liczyłem na pełnoprawnego "slima", a wyszło jak wyszło.
       • avatar
        piomiq
        1
        "Tyle zapłacisz za nową konsolę Sony "
        NIE
        • avatar
         malywdz
         0
         Mam topowego pieca ,jedna kość ram wpierdoli pewnie toto badziewie na śniadanie wiec sram na te wszystkie konsole
         • avatar
          mgkiler
          0
          Pamiętam jaka burza była kiedyś jak ludzie nie wierzyli, że konsola może 3000zł kosztować :)
          Tymczasem dziś 3 lata od premiery wersja z napędem dalej 2500-3000zł w sklepach :)