Komputery

Psystar (klony Maców) wraca do handlu online

przeczytasz w 1 min.

Wydawało się, że Psystar, firma sprzedająca komputery będące klonami Apple Maców, będzie musiała zakończyć działalność i Apple doprowadzi ją do bankructwa. Tak się jednak nie stało.

Psystar wraca na rynek i jego sklep internetowy znów jest czynny. W ofercie pojawił się nawet nowy komputer dla entuzjastów, wyposażony w procesor Intel Core i7.


Komputery Psystar wracają na rynek (Fot. TG Daily.com)

Dużo wskazuje na to, że Psystar nadal będzie sprzedawać klony Maców, czyli komputery oferujące podobne podzespoły, ale tańsze od oryginalnych "jabłkowych" zestawów. Niemniej jednak firma nie będzie mogła już powiedzieć, że oferuje wyłącznie tanie komputery.

Open 7 to nowe zestawy w ofercie Psystara, które wykorzystują procesory Core i7. Ceny tych pecetów oscylują w granicy od 1500 do 4600 dol.

Najdroższy zestaw z serii Open 7 używa układu Core i7 Extreme, ma 12 GB pamięci, 3 twarde dyski, nagrywarkę Blu-ray i superszybką kartę graficzną (nie podano nazwy).

Psystar oferuje obecnie 8 różnych systemów, począwszy od przeciętnych desktopów, skończywszy na serwerach wyposażonych w czterordzeniowe procesory i 8 twardych dysków.

Źródło:TG Daily.com

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  To chyba dobrze? Jakaś konkurencja musi być :P.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Dokładnie
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ciekawe co się stało, że nie zamknęli interesu. Apple ich chyba pozwało do sądu?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Na pewno ta firma ma tańsze sprzęty od Apple i idzie na tym zaoszczędzić sporo kasy.Ta firma jeszcze długo się utrzyma na rynku z samego faktu ,że ma wszystko tańsze ,a ma zainstalowane takie same części jak w zestawach od Apple