Karty graficzne

Radeon 5800 z ulepszonym chłodzeniem

przeczytasz w 1 min.

MSI wprowadza na rynek serię kart R5870/R5850 Twin Frozr II. Zostały one wyposażone w system chłodzenia, złożony z dwóch wentylatorów oraz najgrubszych na rynku rurek cieplnych.

Twin Frozr II jest systemem, który zapewniać ma efektywne chłodzenie, które nie będzie wydzielać z siebie nadmiernej ilości decybeli. Układ wykorzystuje dwa wentylatory o średnicy 8cm każdy. Jak zapewnia producent pracują one niezwykle cicho, co jak wiemy dodatnio wpływa na komfort pracy.

MSI R5850 Twin Frozr II

Dodatkowo, w systemie chłodzenia Twin Frozr II zastosowano również 8mm rurki cieplne SuperPipe. Podczas przeprowadzonych przez producenta testów okazało się, że dzięki zastosowaniu autorskiej technologii chłodzenia, temperatura układu w czasie pracy pod pełnym obciążeniem była o 12°C niższa, niż w referencyjnych produktach innych producentów. Producent nie podał jednak z jakimi układami zestawiono w/w Radeony.

Radeon 5870

W kartach MSI R5870/R5850 Twin Frozr II zastosowano kondensatory typu Hi-c, kondensatory polimerowe, charakteryzujące się dłuższą żywotnością oraz lite dławiki SSC, które maksymalnie redukują piszczenie zapewniając stabilność prądową, gdy układ jest wysoko obciążony.

Wraz z kartami producent dostarczać będzie oprogramowanie do podkręcania układów - AfterBurner.

Pełna specyfikacja kart:

Źródło: MSI

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Diana Socha
  0
  wygląda jak karta graficzna w okularach :D

  ale chyba jeden z ładniejszych radków jakiego widziałam ;)
  • avatar
   juggler
   0
   Układ wykorzystuje dwa radiatory o średnicy 8cm każdy. Jak zapewnia producent oba radiatory pracują niezwykle cicho, co jak wiemy dodatnio wpływa na komfort pracy.

   To chyba o WENTYLATORACH?
   • avatar
    adivxv5
    0
    ja chcę taką kartę na zajączka :P
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     żadna nowość niestety :/
     • avatar
      icogfx
      0
      WSPANIAŁE!! Przecież to wygląda jak.... karta graficzna? o_O
      • avatar
       Darxis
       0
       Uwielbiam te karty MSI mmmmm
       • avatar
        leon691
        0
        jedna z nielicznych konstrukcji niereferencyjnych (z niereferencyjnym chłodzniem) z mozliwościa regulacji napięcia. Niestety tak się jakoś przyjeło ostatnio że poprawione chłodzenie = zmienione pcb = brak możliwości regulacji napięcia (toxic, pcs+, wersja 5850ki gibabyta i sapphir'a)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         OC i karta szybka jak GTX 480 i nie ma tu żadnej przesady(jeżeli chodzi o DX10)
         • avatar
          Dooku
          0
          Wentylatory do złudzenie przypominają te z Palit Sonic 4870 Dual Edition którą aktualnie posiadam. Nie dość że jest głośna, to jeszcze rozdmuchuje powietrze po obudowie (buda otwarta słychać buczenie, buda zamknięta robi się gorąco: wentyle chodzą szybciej - głośniej, błędne koło).
          • avatar
           leon691
           0
           Dooku--> wystarczy przewiewna obudowa. Większość chłodzeń obecnie działa w ten sposób że rozdmuchuje. Wyjątek referenty 58xx, iceq z tańszych modeli. Dziwne w sumie ale co za problem ręcznie poustawiać prędkości w 2D/3D
           • avatar
            tomek13113
            0
            chłodzenie fajne i napewno wydajne , ale faktycznie przy zamkniętej budzie robi się goroco , są 2 możliwośći w montować wentyl który wyciąga goronce powietrze z budy ( na bocznej ścianie , ja tak mam ) lub otfarta buda .
            • avatar
             leon691
             0
             gorące powietrze to wyciągają tylny i górny wentylator, boczny to akurat ma niewiele do powiedzenia (choć przydaje się do sli/cf). jak ktoś kupuje tego typu kartę to raczej ma już obudowe z wentylkami
             • avatar
              kombinezon
              0
              "Komponenty klasy militarnej"

              Ja też chcę żeby mi płacili za wymyślanie takich rzeczy!
              • avatar
               rulax
               0
               Wszystko fajnie tylko cena niefajna. 5870-tki są już dostępne w Polsce w cenie ponad 1600 zł -> pytałem na giełdzie komputerowej w Warszawie przy GUS-ie. Co ciekawe, w sklepach internetowych są same Radki MSI z chłodzeniem referencyjnym. Wg danych hurtowni, 5850-tka MSI ma inne chłodzenie niż 5870-tka. Hmm, dziwne.
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                Dlaczego producenci nie potrafią poprawnie napisać nazwy... wszystkie te takie specjalne konstrukcje muszą być oznaczone dla "Pr0", przecież wiadomo, "pr0" to jest "pr0"... nawet jeśli nie umie pisać.
                Nic potem dziwnego, że odczytać "general chat" w jakimkolwiek MMO, czy innej grze multi staje się niemożliwe, bo gracze porozumiewają się czymś co kiedyś było angielskim.