Sprzęt do gier

Razer Turret do Xbox One - zestaw do konsoli ...w cenie konsoli

przeczytasz w 2 min.

Znany i (raczej) lubiany amerykański producent peryferiów zaprezentował swój pierwszy zestaw klawiatura+mysz stworzony z myślą o konsoli Xbox One. Tak prezentuje się nowy Razer Turret.

Razer Turret to pierwszy oficjalny zestaw spod znaku „Designed for Xbox”, na który składają się gamingowa myszka i klawiatura kanapowa. Urządzenia te będzie można wykorzystać do rozgrywki na konsoli, gdy pad nie będzie wydawał się najlepszą z opcji.

Choć mówiło się o tym od dawna, zapowiedź obsługi klawiatury i myszki na Xbox One była jedną z największych rewelacji konferencji X018. Oficjalnie opcja ta jest już dostępna, ale po pierwsze: liczba gier pozwalających wykorzystać te peryferia jest bardzo krótka, a po drugie: dopiero na przyszły rok zaplanowana została premiera oficjalnych zestawów.

Razer Turret Xbox zestaw

Razer Turret, czyli klawiatura do Xbox i myszka do Xbox… 

Partnerem Microsoftu w tym temacie jest Razer. Już w pierwszym kwartale 2019 roku wprowadzi on na rynek pierwsze urządzenia ze znaczkiem „Designed for Xbox” i właśnie poznaliśmy szczegóły na ich temat. Zestaw o nazwie Turret będzie składał się z podświetlanej klawiatury z mechanicznymi przełącznikami o żywotności 80 mln kliknięć, podpórką pod nadgarstki i (dla zwiększenia komfortu kanapowej rozgrywki) wysuwaną podkładką pod mysz…

Razer Turret Xbox klawiatura

...oraz z samego gryzonia, który bazuje na Mambie. Wyposażona w sensor 5G mysz zaoferuje czułość 16 000 DPI i szybkość 450 IPS oraz odda do dyspozycji gracza 7 przycisków. Między ładowaniami podziała ona do 50 godzin lub 30 z włączonym podświetleniem, a w przypadku klawiatury czas działania to odpowiednio 43 lub 11 godzin.

Razer Turret Xbox myszka

...w cenie konsoli Xbox One S

Ten bezprzewodowy zestaw prezentuje się więc naprawdę nieźle. Przynajmniej do momentu, w którym poznajemy jego cenę. Ta została bowiem ustalona na 249 dolarów – a to mniej więcej tyle, ile trzeba zapłacić za samą konsolę Xbox One S. Drogo!

Razer Turret Xbox lifestyle

Przypomnijmy więc na koniec, że konsole Xbox One obsługują większość dostępnych na rynku myszek i klawiatur USB, więc wydawanie takiej kwoty nie jest jedyną opcją.

Źródło: The Verge, Engadget, Razer

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  4
  Tylko mi ta podkładka wydaje się o wiele za mała do komfortowego grania?
  • avatar
   rlistek
   2
   Zastanawia mnie tylko dlaczego nie ma informacji jakiego rodzaju switchy można się spodziewać...
   • avatar
    musslik
    -1
    koszmar ale diod RGB ci dostatek...
    • avatar
     TicTac
     -1
     Jak skutecznie zabić idee Myszy i klawiatury do konsoli? Właśnie tak jak to robi Razer, wydać taki zestaw w absurdalnej cenie a potem ogłosić, że nie ma zapotrzebowania na takie akcesoria :)

     A co do grania na kolanach to łokcie w powietrzu i gwarantowane bóle szyi, pleców i ramion....
     • avatar
      Adrian Waleczny
      0
      Czy korzystał, korzysta, ktoś z was z podobnego zestawu?
      Na kolanach? Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby takie granie było wygodne.
      Zastanawiam się, jakie są jeszcze inne opcje grania na TV z konsol i peceta. Za jakiś czas będę musiał sobie z tym poradzić.
      • avatar
       wiktorrp
       0
       Mogli dać cenę 500$ i 'gratis' konsolę dorzucić.