Karty graficzne

Referencyjny GTX 580 na wyższych obrotach

przeczytasz w 1 min.

Fabryczny system chłodzenia zastosowany na kartach GeForce GTX 580 jest według producentów na tyle wydajny, że można zbudować referencyjną konstrukcję, która mimo wszystko ma podkręcone zegary. Przykładem jest Zotac GeForce GTX 580 AMP!.

 Warto przeczytać:
 

Ostatnio prezentowaliśmy dwie karty graficzne pozwalające wycisnąć ostatnie poty z najwydajniejszego Fermiego, dedykowanego komputerom klasy desktop. Bazowały one na chłodzeniu wodnym. 

Zotac, w przeciwieństwie do opisanych kart, postanowił pozostać przy referencyjnej konstrukcji, w której podkręcono taktowanie podzespołów. I tak - częstotliwość pracy układu graficznego zwiększono z 772 MHz do 815 MHz, rdzeni CUDA z 1544 MHz do 1610 MHz, natomiast pamięci z 4008 MHz do 4100 MHz. Na płytce drukowanej producent umieścił standardową ilość - 1536 MB - pamięci typu GDDR5 o 384-bitowej szynie danych.
 

Pomimo zwiększonych taktowań karty, Zotac nie zdecydował się na zmianę układu chłodzącego - konstrukcja dalej jest chłodzona fabrycznym zestawem, który zajmuje w komputerze dwa miejsca na karty rozszerzeń.

Na śledziu umieszczono dwa wyjścia DVI oraz jedno mini-HDMI v1.4 - w zestawie otrzymamy przejściówki na złącza D-Sub oraz HDMI. Dzięki dwóm złączom SLI będzie możliwe połączenie do 4 takich kart w jednym komputerze. Do poprawnego działania karty wymagane będzie podłączenie 6- i 8-pinowej wtyczki zasilającej.


 

Cena karty w systemie przedsprzedaży wynosi 545 euro, a razem z nią w zestawie dostaniemy grę Prince of Persia: The Forgotten Sands.
 

Źródło: Zotac
 

Polecamy artykuły:  
Poradnik świąteczny
MEGATEST: wydajne laptopy i poręczne netbooki
Jabłko czy gruszka? Test iPada z iOS 4.2

 

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Rakoth
  0
  Gdyby te wszystkie karty były tańsze o połowę :)
  • avatar
   assistant
   0
   Zawsze lubiłem design Zotaca.
   Ciemny śledź, czarne PCB tutaj.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    sprzęt robi wrażenie dopracowanego do najdrobniejszych detali....
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     jakiego dopracowanego. To zwykły referent ,który wyróżnia się spośród tłumu tylko i tylko tym i jeszcze tylko tym ,że ma inną nalepke z napisem AMP i lekko LEKKO podniesione zegary. A te z łatwością osiągnie użytkownik kosztem niższej ceny i tym ,że nie będzie miał nalepki AMP na karcie tylko np.EVGA
     • avatar
      d i l
      0
      Takie OC, gdzie traci się całą korzyść z niższej temperatury to ja dziękuję. Można by ten referencyjny cooler podrasować zmieniając trochę alu na miedź, ale wiadomo koszty.
      • avatar
       5k18a
       0
       Jaja jakieś takie fabryczne OC to żadne oc. Ja na swojej karcie bez najmniejszych problemów podnoszę taktowanie rdzenia o 100Mhz i pamięci o 300 Mhz i to zwykły referent jest. Po co dopłacać za takie pseudo OC skoro używając zwykłych sterowników nVidii można samemu ruszyć suwak na max i przetaktować kartę nawet więcej niż to co proponuje ZOTAC. A kolor PCB jest mi obojętny nie wpatruje się godzinami w bebechy w moim komputerze. Ma być szybko i w miarę chłodno i tyle.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Z tym OC to szału nie zrobili :)