Laptopy

Rewolucyjne aluminiowe MacBooki już w przyszłym miesiącu

przeczytasz w 1 min.

Nowa seria aluminiowych notebooków Apple nadchodzi wielkimi krokami. Tym razem z metalu mają być wykonane nie tylko droższe MacBooki Pro i Air, ale również „zwykłe” MacBooki. Premiera tych nowości odbędzie się najprawdopodobniej 14 października, na specjalnej konferencji prasowej.

Co ciekawe, obudowa przyszłych notebooków spod znaku „jabłuszka” ma być produkowana przy pomocy zupełnie nowego procesu technologicznego – z jednego kawałka aluminium, a nie jak dotychczas, z kilku części, które były potem składane w całość. Składające się na obudowę aluminium będzie wycinane przy pomocy laserów i wygładzane silnymi strumieniami wody. Taki sposób produkcji ma obniżyć jej koszty, a także ułatwić Apple wprowadzanie przyszłych zmian w designie. Użytkownicy również na nim skorzystają, otrzymując lżejszego, solidniej wykonanego notebooka, w dodatku pozbawionego nadmiaru śrubek.

Z niektórych przecieków wynika również, że nowe MacBooki będą znacznie tańsze od swoich poprzedników – mówi się o cenach zaczynających się od 999 dolarów. Jest więc na co czekać, a jeśli ktoś ma zamiar zaopatrzyć się w notebooka Apple, najlepiej aby odłożył ten zakup na kolejny tydzień.

 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    scooby
    0
    I co w tym takie "rewolucyjne" ??? Tanszy proces produkcji obudowy?- zadna rewolucja. Nizsza cena? - maja z czego zbijac cene :P