Filmy / seriale / VOD

Ród Smoka za darmo to clickbait, ale sam serial świetny

przeczytasz w 2 min.

Wygląda na to, że obawy co do serialu Ród Smoka nie znajdą potwierdzenia w rzeczywistości. Widzowie wręcz rzucili się na nową produkcję HBO Max i narzekania nie słychać.

Ród Smoka z rekordową premierą

Ród Smoka to prequel Gry o Tron, serialu mającego ogólnie dobrą renomę, ale napiętnowanego małą skazą w postaci ostatniego, najmniej udanego sezonu. Bardzo szybko okazuje się jednak, że nowa produkcja trzyma wysoki poziom. Z wielu stron płyną pochwały, a o tym, czego dotyczą w największym stopniu możecie dowiedzieć się także z naszych pierwszych wrażeń.

O ile sami jeszcze nie zaczęliście oglądać, bo okazuje się, że takie grono jest naprawdę liczne. Z publikowanych statystyk jasno wynika, że również Ród Smoka będzie zaliczany do wielkich hitów przygotowanych przez HBO. W Stanach Zjednoczonych jest to od teraz największa premiera serialu w historii HBO, z niemal 10 milionami widzów decydujących się zobaczyć pierwszy odcinek od razu po jego udostępnieniu. Udało się też zaznaczyć obecność serialu w mediach społecznościowych, na Twitterze tag poświęcony serialowi był liderem popularności przez 14 godzin. Również w przypadku Polski można mówić o rekordowej premierze, ale tu nie otrzymaliśmy konkretnych cyferek.

„Ród smoka to zdecydowanie największa premiera w historii HBO Max w Polsce, bijąca wszystkie poprzednie rekordy nowych tytułów. Oglądalność pierwszego odcinka przekroczyła wszelkie nasze oczekiwania.” - Agnieszka Niburska, PR Director CE, HBO MAX EMEA

Ród Smoka za darmo? Tak, ale częściowo i nie dla nas

Pojawiło się dziś sporo krzykliwych nagłówków sugerujących, iż zdecydowano się udostępnić omawiany serial za darmo. Pal licho, iż chodziło wyłącznie o pierwszy odcinek, ale jak się okazuje i jego nie można zobaczyć bez posiadania abonamentu HBO Max. Owszem przygotowano tego typu promocję, ale wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W Polsce (i nie tylko, ale to z oczywistych względów dla nas najważniejsze) można zobaczyć jedynie nielubiany komunikat „Przesyłający nie udostępnił tego filmu w Twoim kraju”.

Jeśli ktoś lubi w każdej sytuacji szukać pozytywów to można wykorzystać ten moment na poszerzenie wiedzy odnośnie VPN. Przypominamy też, że Ród Smoka poza wspomnianym już HBO Max można oglądać także na antenie stacji HBO, ale tu tylko o konkretnych porach (nocami z niedziel na podziałki o 3:00 lub powtórki w poniedziałki o 20:10). Łącznie pojawi się 10 odcinków.

Już potwierdzono prace nad Ród Smoka 2

W kontekście wspominanych już bardzo pochlebnych recenzji, a także dużej oglądalności nie powinno dziwić bardzo szybkie potwierdzenie tego, że serial nie zakończy się na pierwszym sezonie. Będzie można zobaczyć również drugi (to już „klepnięte”), a kto wie czy nie jeszcze więcej.

„Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, co cały zespół osiągnął w pierwszym sezonie. Nasza fenomenalna obsada i reszta ekipy podjęli ogromne wyzwanie i przekroczyli wszelkie oczekiwania dostarczając produkcję, która stała się obowiązkowym punktem programu telewizyjnego. Ogromne podziękowania dla współtwórcy i producenta wykonawczego George'a oraz showrunnerów Ryana i Miguela za poprowadzenie nas w tę podróż. Już jesteśmy podekscytowani kontynuacją epickiej sagi rodu Targaryenów w drugim sezonie.” - Francesca Orsi, EVP, HBO Programming

Źródło: HBO Max Polska, ginverse

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fiona
  3
  Start mocno słabszy niż GoT. A czy to nie pierwszy odcinek ma kupić widzów ??? Póki co to w/g mnie odcinanie kuponów z popularności pierwszego. Ale jest nadzieja że się rozkręci.. 2/10 obejrzane i czekam.
  • avatar
   PerfectDAY
   2
   Może będę jedynym niezadowolonym, ale mi się ten serial póki co nie specjalnie podoba ze względu na nudne postacie.
   • avatar
    janex2
    1
    Połowa wygląda jakby chodziła w perukach.