Systemy operacyjne

Rośnie popularność iOS w Europie, ale w Polsce to wzrost minimalny

przeczytasz w 1 min.

Korzystacie z Apple iOS? Jeśli tak to wciąż jesteście w mniejszości.

Na rynku mobilnym liczą się już tylko dwie platformy - Google Android oraz Apple iOS. Z ostatnich danych wynika, że popularność tego drugiego w Europie rośnie, ale Polska jest jednym z tych państw, a których jest to najmniej widoczne.

Gemius sprawdził jak duży ruch w Internecie generowany jest za pośrednictwem urządzeń z Apple iOS. Pod uwagę branych było kilkanaście państw z Europy Środkowo-Wschodniej, a także Turcja i Rosja. Jakie wnioski?

Zdecydowanie największą popularnością system od Apple cieszy się w Turcji - 19,4%. Na podium znalazła się także Rumunia i Chorwacja, ale wyniki są tu zauważalnie niższe - odpowiednio 10,9% i 10%. Polska plasuje się w końcówce stawki (5,6%), wyprzedzając jedynie Czechy, Serbię, Białoruś i Ukrainę.

iOS popularność

Powyższe dane pokazują, że w zdecydowanej większości państw mówić można o wzroście popularności omawianego systemu. Jednocześnie zaznaczyć trzeba, że w przypadku Polski jest on tak naprawdę minimalny.

Z pewnością nie wypada zatem twierdzić, że Polacy nagle pokochali urządzenia z Apple iOS.

Źródło: Gemius

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Skaza
  6

  Lubić iOS, a pozwolić sobie na kupno urządzenia z tym systemem to jednak dwie różne sprawy. Pozatym, czy iOS działa na urządzeniach innych, niż sprzęt produkowany przez Apple?

  • avatar
   Kojot321
   5
   Mamy z tego powodu czuć wstyd? Ja tam uważam że to dobra wiadomość...
   • avatar
    PIRAT_PL
    2
    Chętnie przesiadłbym się na IPhone ale niestety za duże pieniądze jak na telefon.
    Kupując nowego Honora 7 Lite za 800zł było mi szkoda kasy ale coś trzeba było kupić.
    • avatar
     Raider0001
     1
     Ja bym chciał spróbować iOS, ale raz że za drogie nowe modele iPhona a dwa stare modele z mikro malutkim ekranikiem i słabiutką baterią mi nie leżą...
     • avatar
      kokosnh
      0
      IOS to już nie to co kiedyś, do ios 4.0 było masę modyfikacji po zdjęciu zabezpieczeń, można było robić dosłownie wszystko, jak umiało się szukać.
      • avatar
       Marucins
       -1
       HAHAHA dobre.
       Weź i zablokuj reklamy i inne szpiegowskie treści na iOS :)
       Temu Gemium notuje wzrost.

       W moim przypadku w pierwszych dniach zrootowałem Androida a co za tym korzystam z pełnej funkcjonalności systemu - jedną z nich jest blokowanie reklam i takiego Gemiusa.
       • avatar
        franiux
        -2
        Miałem Jabłko i sprzedałem bo jest tragiczny zasięg, mówiłem znajomemu żeby nie kupował bo nie będzie miał zasięgu poza miastem i tak kupił, teraz klnie sam na siebie. Został mi jeszcze ipad mini z modemem i ten sam problem, tragiczny zasięg sieci gdzie nawet na telefonie za 100zł jest 20x lepszy.
        • avatar
         Gatts-25
         -8
         W takiej Polsce gdzie najlepiej sprzedają się procesory PENTIUM czterowątkowe na przeciwko staje IPHONE ,którego wartość sięga takiej ceny aż nie do pomyślenia ,żeby popularność tego FONA była na wyższym poziomie.
         Przez zamknięty system operacyjny jakim jest IOS jest takim gettem w morzu wolności.ANDROID ma ten duży plus ,że jest system otwartym i przez to możemy z odrobiną wiedzy sami zmieniać ustawienia w telefonie używając do tego celu odpowiednich narzędzi oraz zmodyfikowanych systemów ANDROIDA ,która potrafią działać lepiej nawet niż oryginalne systemy jak odpowiednio zgrasz właściwe pliki.
         Ja osobiście jest fanem modyfikacji więc nawet mój W10 działa jak rakieta po odpowiednich modyfikacjach ,a że nie mam za dużo czasu na grzebanie w rejestrze i odinstalowywanie usług ,które są całkowicie nie przydatne mi dlatego korzystam z gotowych produktów dodatkowo jeszcze zmieniając kilka ustawień.
         Po moim prawie półrocznym doświadczeniu w używaniu ANDROIDA 7.1.1 mogę tylko pisać o superlatywach, funkcja ,która ma na celu całkowite odłączenie aplikacji od jakiegokolwiek poboru kilobajtów danych działa wyśmienicie a załączenie jednej opcji oszczędzania energii powoduje ,że telefon jaki używam rzadko kiedy ładuję codziennie jak po oficjalnym androidzie 5.02 dla LG G2 i mam porównanie możliwości.
         Niestety wielkim minusem jest niewidoczne kontakty zapisane na SIM dla tej wersji systemu.
         Dziwię się ,że SYSTEM REZERWAT porównujecie z ANDROIDEM bo tak czy inaczej IOS czeka w końcu koniec bo zamknięte systemy czeka zawsze koniec.
         • avatar
          Ruter19
          -8
          W Danii 80% ludzi ma smartfony z badań wynika że z tych osób posiadających smartfony 80% posiada iPhony :) dlaczego ? bo taki iPhone to 1/3 - 1/4 wypłaty hahaha pozdrawiam was
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           tanie gry https://www.g2a.com/r/gramy-tanio