Gadżety

Ruszył pierwszy serwis społeczności Linuksa

przeczytasz w 1 min.

Niedawno wystartował pierwszy w Polsce serwis społecznościowy dla użytkowników systemu Linux. Początkowa faza serwisu co prawda jeszcze nie imponuje niczym szczególnym i wdaje się, że nie może rywalizować z potentatami w tej dziedzinie to jest z pewnością ciekawą alternatywą.

Xlinux.pl - bo taką właściwie nazwę nosi ten portal społecznościowy, który już w tej chwili łączy w sobie kilka istotnych społecznościowych cechy. Serwis już na starcie oferuje: możliwość prowadzenia dyskusji publicznie bądź w prywatnych grupach, zakładanie blogów, grup, for, dodawanie znajomych czy podgląd aktywności innych użytkowników.
Serwis może swoim wyglądem nie zachwyca, aczkolwiek dużo rzeczy jest jeszcze w fazie rozwoju i zapewne szybko dojdzie do uatrakcyjniających wygląd zmian.

Działalność serwisu jest oczywiście nastawiona na użytkowników systemu Linux ale nie tylko. Serwis z pewnością może przypaść do gustu osobom stroniącym od reklam, gdyż Xlinux nie zawiera reklam.
Dalszy rozwój serwisu zależeć będzie głównie od aktywnych osób oraz przede wszystkim od ich ilości.

Nie przedłużając zapraszam do zapoznania się z pierwszym w Polsce serwisem społecznościowym społeczności systemów z rodziny Linux.

Źródło: OSnews

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sierak
  0
  hmmm... zapowiada się całkiem obiecująco :D
  • avatar
   Bany_krk
   0
   linuksa używa
   • avatar
    Bany_krk
    0
    linuksa używa