Ciekawostki

RVR to malutki robot RC o sile strongmana

przeczytasz w 1 min.

Waży niespełna 45 kilogramów, ale jest w stanie bez większego problemu holować przyczepę, która ma kilkadziesiąt razy więcej kilogramów, cechując się przy tym niezwykłą zwinnością. RVR od Trailer Valet to zdalnie sterowany robot, który może robić wrażenie.

Roboty mogą zmienić nasz świat i bez większych problemów mogą też zmienić... miejsce postoju naszego samochodu. Dowodem niech będzie to około 50-kilogramowe, zdalnie sterowane maleństwo.

RVR – tak nazywa się robot firmy Trailer Valet, którego widzicie na zdjęciu otwierającym tego newsa. Jak nietrudno zauważyć, nie należy od największych, ale do praktycznych już jak najbardziej – pozwala bowiem na przykład przemieszczać przyczepy bez konieczności przyłączania ich do samochodów czy innych pojazdów. 

Robot RVR porusza się na gąsienicach i (według producenta) równie dobrze co na drogach utwardzonych radzi sobie na ziemi czy trawie. Najlepsze zaś, że potrafi przemieścić 1,5 tony (w podstawowej wersji za 2100 dolarów), 2,5 tony (w wersji za 3400 dolarów) i nawet 4 tony (jeśli możecie zapłacić 4100 dolarów). W każdym przypadku czas pracy po naładowaniu do pełna wynosi około 30 minut.

Źródło: Trailer Valet

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  smar.n
  -1
  Taki byko a wysługuje się robotem?
  • avatar
   Michał 06
   0
   "only had to do is press the button"
   • avatar
    sebmania
    0
    Wszystko fajne na równych powierzchniach, 50 kilo może nie wystarczyć jeśli przeciąży tył przyczepy i podniesie robocika.