Gry

Rz: Wiedźmin 2 na Xbox 360 w grudniu

przeczytasz w 1 min.

To, że Wiedźmin 2 ukaże się na konsole jest już niemal pewne. Pytanie tylko - czy aby na pewno na konsole czy też na konsolę?

Podczas tegorocznej konferencji CDP w luźnej rozmowie z jednym z pracowników Red Studio próbowałem nakłonić rozmówcę do zdradzenia czegoś na temat konsolowej edycji Wiedźmina 2, chwaląc się przy tym faktem, iż jestem "świeżo upieczonym konsolowcem". Moją uwagę zwróciło w dość podchwytliwy sposób zadane pytanie "a którą konsolę wybrałeś?".

 Warto przeczytać:
 

Premiera PORTAL 2

Pytanie to pozornie wydawało się jedynie uprzejmością rozmówcy, ale w kontekście doniesień Rzeczpospolitej nabiera nieco innego wydźwięku. Jako donosi bowiem dziennik - początkowo twórcy planują wypuścić na rynek 1 milion egzemplarzy Wiedźmina, jednak już w grudniu 2011 roku do sklepów trafić miałaby wersja konsolowa - na Xbox 360.

Konsola Sony również miałaby się doczekać przygód Geralta, jednak - zdaniem dziennika - dopiero za kilka kwartałów. Skąd Rzeczpospolita zdobyła takie informacje - trudno powiedzieć, zwłaszcza, że dostępu nie miał do nich żaden z dziennikarzy branżowych.

Warto zadać sobie również pytanie, czy odłożenie w czasie wersji na Playstation 3 to efekt kwestii techincznych, czy może jakiejś współpracy z Microsoftem. Oczywiście - o ile to wszystko nie jest plotką. Sam CD Projekt jak na razie milczy.

Źródło: Polygamia

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  No to pięknie. Taki Ex i już ląduje na konsoli.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Już słyszałem żale nt interfejsu w wiedźminie, strach się bać.
   • avatar
    barst
    0
    tytuł newsa winien brzmieć:
    "Rz": Wiedźmin 2 na Xbox 360 w grudniu: Wiedźmin 2 na Xbox 360 w grudniu.

    Samo "er-zet" może równie dobrze oznaczać rzeżuchę, rzekotkę, rzepichę albo i nawet rzodkiewkę ;P
    • avatar
     SoundsGreat
     0
     a co to jest to Rzy?
     • avatar
      Szymon331
      0
      Bardzo dobrze że będzie na konsole.

      Tu chodzi o to by gra się jak najlepiej sprzedała, by wypromować polskich developerów, polskie gry. Nie oszukujmy się konsole w wielu krajach są głównym urządzeniem do gier.

      Niech Wiedźmin będzie jeszcze na telefony, tablety i wszystko inne, byleby było go wszędzie pełno.
      • avatar
       Spirit
       0
       Może po prostu chcą dopracować grę na każdą platformę.
       • avatar
        Jozio
        0
        jeżeli nie będzie jakiegoś dodatkowego packu do xboxa ( z takim opóźnieniem to omg :x ) to pozostanę przy PC'etowej wersji a w konsolową nawet nie będę grał :f czekamy na risena 2!!
        • avatar
         Marych
         0
         I jak zwykle PS3 na końcu i z najgorszym portem! :(

         Na szczęście są jeszcze na rynku tacy deweloperzy jak From Software z genialnym "Demon's Souls" i nadchodzącym "Dark Souls". Capcom z nadchodzącym "Dragon's Dogma". I Square Enix z nowym "Deus Ex". Tak, że premiera "Wiedźmina 2" czy "Skyrim" (zapewne też niedopracowanego na konsolach) wcale nie spędza mi snu z powiek...