Telefony

Samsung: 30 mln smartfonów z serii Galaxy S

przeczytasz w 1 min.

Informowaliśmy że Apple w ciągu zaledwie trzech dni od premiery iPhone 4S sprzedało cztery milionych tych smartfonów. Widocznie Samsung nie mógł pozostać obojętny na takie działania swojego największego rywala i postanowił pochwalić się swoimi wynikami. Czy jednak osiągnięto zamierzany cel? To pozostawiamy waszej ocenie.

Na 30 milionów sprzedanych smartfonów złożyło się 20 milionów Samsungów Galaxy S i 10 milionów Galaxy S II. W przypadku pierwszej generacji do wyniku wliczają się pewnie też wszystkie wariacje modelu, jak chociażby i9001 czy i9003. Mimo wszystko wynik jest naprawdę godny pozazdroszczenia przez innych producentów smartfonów napędzanych systemem Android.

Samsung galaxy smartfony

Samsung Galaxy S II stał się jednocześnie najszybciej sprzedającym się telefonem w całej historii koreańskiego giganta. Wspomniane 10 milionów Galaxy S II sprzedało się w ciągu 5 miesięcy. Porównywanie tego osiągnięcia z wynikiem sprzedaży iPhone 4S nie ma oczywiście sensu. Mimo wszystko Samsung radzi sobie na rynku smartfonów bardzo dobrze i można już chyba powiedzieć, że to właśnie ta firma najwięcej skorzystała na przespaniu „dotykowej rewolucji” przez Nokię.

Samsung świętuje 30 mln smartfonów Galaxy S

Najbliższe plany Samsunga to wprowadzenie na rynek modelu Galaxy Nexus z systemem Android 4.0 oraz Galaxy S III, którego premiera według plotek ma mieć miejsce w 2012 roku.


Więcej o urządzeniach firmy Samsung:

Źródło: Tech Connect Magazine, Europa Press

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sniko
  5
  Ja tego tak nie odbieram, że iphone sprzedaje się dużo lepiej niż SGS, jak ktoś kupuje telefon to pierw wybiera platformę, zazwyczaj android lub ios, tyle że telefonów z androidem jest co najmniej z kilkanaście, a z iosem jeden więc dla mnie nie powinno się w ogóle porównywać sprzedaży tych dwóch telefonów albo jak już porównywać to firmami, Samsung vs Apple
  • avatar
   DustEater
   4
   Oby tak dalej :)
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Każdy czym innym się kieruje, ja wybierałem telefon na postawie oprogramowania które mi się przyda oraz niezawodności.
    Kiedyś lubiłem grzebanie w telefonie, siedzenie godzinami i szperanie za czymś w sieci lub łamanie sima itp pierdołami. teraz nie mam czasu na zabawę z komórką.

    Co do ostatnich wyników Iphona i Samsunga to czym one są do wyników sprzedaży Nokii 3210 - 160 milionów albo 3310 - 126 milinów.
    A tutaj jeszcze kilka telefonów zliczono na uzyskanie takiego wyniku.

    Choć z drugiej strony wyniki sprzedaży samsunga są zbliżone jak wyniki sprzedaży Iphona, więc zacięta rywalizacja miedzy nimi będzie miała tylko pozytywny oddźwięk na nas konsumentach:)