Gadżety

„Prywatny” głośnik i smartokulary wśród nowych gadżetów Samsung C-Lab

przeczytasz w 1 min.

Firma Samsung pochwaliła się najnowszymi rozwiązaniami opracowanymi przez jej pracowników „po robocie”.

Każdego roku Samsung odgrywa ważną rolę w sektorze gadżetów. Jest tak między innymi dlatego, że przyciąga utalentowanych i kreatywnych inżynierów, którzy mogą skorzystać z C-Lab, czyli wewnętrznego programu inkubacyjnego. Chętnie się na to decydują i dobrze, że to robią, bo mają głowy pełne pomysłów.

Co jakiś czas Samsung chwali się projektami swoich pracowników i teraz, z okazji zbliżających się targów CES 2018, robi to ponownie. Wśród zaprezentowanych nowinek znajduje się między innymi GoBreath – system dla osób z uszkodzonymi płucami, złożony z przenośnego urządzenia i aplikacji mobilnej. Zachęca do wykonywania ćwiczeń i pozwala monitorować postępy (jak również udostępniać je lekarzowi).

Na miano najbardziej fascynującego projektu zasługuje natomiast Relumino – sposób na wyostrzanie obrazu w taki sposób, by był on dobrze widziany przez osobę z wadą wzroku. Aplikację zaprezentowano już wcześniej, ale wtedy działała ona jedynie z goglami Gear VR. Teraz producent przygotował „inteligentne” okulary o bardziej klasycznym wyglądzie, które (tak jak gogle) wykorzystują moc obliczeniową smartfona.

Kolejnym projektem, którym pochwalił się Samsung, jest S-Ray. To głośnik, który kieruje dźwięk wyłącznie w kierunku użytkownika, dzięki czemu może on „prywatnie” słuchać ulubionej muzyki – niczym w słuchawkach, ale bez konieczności zatykania sobie uszu (co jest niebezpieczne, na przykład podczas spacerowania po mieście). 

Nie ma gwarancji, że którekolwiek z tych urządzeń ujrzy światło dzienne, ale nie ma też powodów, by twierdzić, że tak się na pewno nie stanie.

Źródło: Engadget, TechCrunch, Samsung Newsroom

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!