Mobile

Samsung przygotuje dla Apple 70 mln wyświetlaczy OLED

przeczytasz w 1 min.

Nowy iPhone z ekranem pozbawionym ramek? Nie da się tego wykluczyć.

Do produkcji procesora Apple A11 Fusion nie zaangażowano Samsunga. Wygląda jednak na to, że Apple nawiąże współpracę z Koreańczykami w zakresie innego z podzespołów, jaki trafić ma do nowego iPhone'a.

Wciąż nie jest jasne, ile wersji iPhone'a 8 zobaczymy. Przecieki sugerują dwie lub trzy propozycje, ale co do jednego pozostają niezmienne - w którejś z nich pojawi się ekran OLED. Pozwolić ma to producentowi na dość radykalną zmianę stylistyki, zastosowanie zdecydowanie smuklejszych ramek, a być może nawet postawienie na ekran z zakrzywionymi bokami.

I tutaj powraca temat firmy Samsung. To właśnie ona przygotować ma dla Apple wyświetlacze OLED i to w liczbie aż 70 mln sztuk. Takie informacje przekazuje dobrze zazwyczaj zorientowane Nikkei, właśnie na to źródło powołuje się też sammobile. Gdyby zapotrzebowanie okazało się większe, ostatnie produkcja zamknąć ma się na aż 95 mln wyświetlaczy.

W świetle ostatnich doniesień mówiących o absolutnej dominacji Samsunga na rynku OLED, informacje przekazane przez Nikkei raczej nie zaskakują. Potwierdzają natomiast, że w tym roku pojawić może się iPhone znacznie odbiegający od poprzedników.

Źródło: sammobile, BGR

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gatts-25
  1
  Jeszcze do nie dawna Apple korzystał z procesu produkcji SAMSUNGA.Jeszcze trochę jak KOREAŃCZYCY dobrze to rozegrają to wszyscy będą produkować podzespoły u SAMSUNGA bo kto jak kto ale wiedze na temat produkcji ekranów AMOLED do telefonów mają na znacznie wyższym poziomie niż pozostałe firmy ,które także tym tematem się zainteresowały.Dominacja na rynku ORGANICZNYCH EKRANÓW do telefonów i tabletów jest bezdyskusyjna po stronie SAMSUNGA tak samo jak dominacja na rynku dużych ekranów po stronie LG.APPLE chce mieć najlepszy ekran w swoich FONACH musi skorzystać z usług SAMSUNGA ale i tak dominator na tym rynku dla Siebie zachowa najlepsze ekrany.
  • avatar
   Dragonik
   0
   Iphone jedyny taki telefon bez podzespołów samsunga.