Smartfony

Samsung szykuje smartfona z wymiennym modułem kamery

przeczytasz w 1 min.

Wprawdzie flagowe smartfony firmy Samsung mogą pochwalić się naprawdę dobrymi kamerami, ale zawsze może być jeszcze lepiej.

Samsung

O modularnych smartfonach, które umożliwiać mają dowolną wymianę poszczególnych podzespołów, słyszymy nie od dziś. Realizacja tej koncepcji idzie jednak bardzo opornie (przykładem chociażby Project Ara). Mimo tego zainteresował się nią Samsung, chociaż jednocześnie nieco cały pomysł uprościł.

Wedle najnowszych informacji, koreański producent ma w planach smartfona z wymiennym modułem kamery. Reszta specyfikacji urządzenia miałaby być już stała, w związku z czym, przynajmniej w teorii, pomysł wydaje się łatwiejszy do zrealizowania.

O całej sprawie donosi między innymi portal sammobile, który zazwyczaj dysponuje trafnymi informacjami. Opublikowano jednocześnie kilka grafik, które pochodzą podobno ze złożonego przez producenta wniosku patentowego.

Samsung smartfon kamera patent
Samsung smartfon kamera patent grafika

Samsung smartfon wymienna kamera patent

Flagowe smartfony Samsunga nie mają się czego w kwestii możliwości kamer wstydzić. Zawsze może być jednak lepiej, tym bardziej, że producent ma już za sobą propozycję wyróżniającą się możliwościami foto. Pamiętacie Galaxy K Zoom? Jeśli nie, zajrzyjcie do naszej recenzji.

Tym razem mielibyśmy do czynienia z czymś jeszcze ciekawszym. Pozostaje czekać na większą dawkę informacji i jednocześnie mieć nadzieję, że projekt uda się zrealizować.

Źródło: sammobile, samsung

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kubas246
  10
  Niewymienialna bateria, ale aparat już tak...
  • avatar
   gukeskl
   -1
   Sony ma już coś w tym stylu że podłącza się obiektyw przez nfc, wydaje się to bardziej praktycznym rozwiązaniem
   • avatar
    kory2
    -7
    Tak jeszcze jeden post o samsungu i puszczę pawia. Święta z samsungiem normalnie. Nigdy nic od nich nie kupie. To szmelc, dziękuje dowidzenia.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Dali by 4 aparaty w wierszu u góry z obiektywami o różnych zooma-ach i już byłby postęp. x1,x3,x5x10.
     Płaskie i nie trzeba nosić ze sobą akcesoriów.
     Ale pewnie i to rozwiązanie znajdzie nabywców.
     • avatar
      BluePandoraBox
      0
      jeśli to ma tak wyglądać jak sądzę to może to być naprawdę rewelacyjny pomysł
      normalnie mamy zwykłą kamerkę nie wystająca znacznie z aparatu, a gdy potrzebujemy lepszej jakości np. na wakacjach zakładamy lepszy moduł
      z grafiki wygląda że w większym module będzie kilkukrotnie większa matryca i lepsza optyka, jeszcze ksenonową lampę poproszę ;)
      oby resztę podzespołów dali na poziomie S6-S7 to byłbym skłonny takie coś zakupić, po roku jak spadnie cena do normalnego poziomu :E