Telewizory

Telewizory Samsung 4K 65 i 55" już w czerwcu

przeczytasz w 1 min.

Samsung zaprezentował swój pierwszy telewizor 4K na targach CES 2013. Teraz zapowiedziane zostały nieco mniejsze modele.

Samsung telewizory 4K w rozmiarze 65 i 55

Samsung zaprezentował swój pierwszy telewizor 4K na targach CES 2013. Zwiedzający mieli okazję przyjrzeć się bliżej 85-calowemu modelowi i jednocześnie usłyszeć obietnicę tego, że wkrótce pojawią się też te o nieco mniejszych rozmiarach.

Dziś wiemy już, że określenie wkrótce oznacza u koreańskiego producenta niemal dokładnie pół roku. To w czerwcu bowiem na rodzimym rynku Samsunga pojawią się telewizory 4k (3840 x 2160 pikseli) o przekątnych 55 i 65".

Niestety jednocześnie nie ujawniono ich ceny. Warto przypomnieć jednak, że model 85-calowy wyceniony został na niemal 40 000 dolarów.

Cena zapowiadanych mniejszych braci musi być niższa, ale trudno obstawiać o ile dokładnie. Patrząc na najgroźniejszą konkurencję (np. Sony) można przypuszczać, że nowe telewizory stanowić będą wydatek około 5000 - 8000 dolarów.

Źródło: engadget

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piccardo
  11
  Pytanie całkiem konkretne --> PO CO TO KOMU? Ja nie widzę nadal na kanałach TV rozdzielczości FHD ani masy filmów. Technologie 3D lizneli i stoi na głupkowatych okularach a filmów też jak na lekarstwo. Mam TV FHD 3D ale podłączony do PC i konsoli bo tylko tutaj było jakieś zastosowanie. A to ich 4k to mało który PC uciągnie kablówki itd to za 20 lat może pierwszy film puszczą w pełnej rozdzielczości. Ale magia marketingu musi być! W końcu nie każdy myśli, ważne że ma.
  • avatar
   irondick
   6
   I co na to nasza "publiczna" TVP S.A. gdzie programy w "HD" sypią piachem po oczach z powodu zaniżonych parametrów transmisji i zawyżonej kompresji? Jeszcze na siłę bezprawnie wymuszają za to "abonament".
   • avatar
    Kieresz
    4
    4k ew. do gier...filmy akcji beda wygladac identycznie ze swoimi rozmazanymi 24fps i migawką 50....
    • avatar
     c0lin.
     2
     Okropnie brzydkie z tą ramką :/
     • avatar
      kot-kreskowy
      2
      Taki sprzęt to na razie tylko dla osób pracujących na pc potrzebujących dużej powierzchni bez ramek, może na różne konferencje albo do firm jako prestiżowe 'rzutniki'. W sumie to znajdzie się trochę odbiorców. ps za rok, dwa już da się na topowych grafach na czymś takim pogiercować , oczywiście w sli albo quad... :)
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       strategie w 4 k , miodzio ...
       • avatar
        Konto usunięte
        1
        Problem jajka i kury. Czy wprowadzili FHD w kanałach telewizji a potem wyszły telewizory FHD??? Nie. Najpierw się pojawiły telewizory FHD a potem z biegiem czasu stacje telewizyjne zaczęły nadawać w FHD. Teraz wychodzą telewizory 4k i bardzo dobrze. Oko ludzkie ma większą wrażliwość niż wam się wydaje. Technologia ma być o krok przed fizycznymi możliwościami człowieka i tyle. A jak wam się nie podoba to nie czytajcie.
        • avatar
         Konto usunięte
         1
         Piccardo-> Masz rację, po co komu rozwój technologii. Nikt ci nie każe tego kupować. Standard to będzie pewnie za 5 lat. Jakość nieporównywalnie większa więc wybacz ale nie rozumiem twojego toku rozumowania.