Akcesoria

Seagate GoFlex: adapter ze złączem Thunderbolt dla dysków HDD i SSD

przeczytasz w 1 min.

Szybkie dyski zewnętrzne

Firma Seagate zamierza wprowadzić na rynek pierwszy adapter ze złączem Thunderbolt do dysków twardych oraz SSD. Jest to adapter z serii GoFlex. Aby podłączyć dysk do tego adaptera, będzie on musiał być wyposażony w złącze SATA.

Dzięki złączu Thunderbolt można przesyłać pliki z maksymalną prędkością 10 Gb/s, co jest wartością dwukrotnie wyższą niż oferuje nam obecnie USB 3.0.

GoFlex z kablem front

Aby móc korzystać z tego dobrodziejstwa, należy po pierwsze mieć komputer, który jest wyposażony w złącze Thunderbolt, a po drugie dysk podłączony do tego adaptera musi być konstrukcją typu SSD przynajmniej ze średniej półki cenowej, aby cieszyć się pełną prędkością.

GoFlex pionowo

GoFlex nie jest tani, jego cena wynosi 100 dolarów. Bardzo możliwe jednak, że tym roku wzrośnie popularność urządzeń ze złączem Thunderbolt, ponieważ wraz z premierą nowych procesorów Intela Ivy Bridge złącze to będzie wbudowane w płyty główne dla tych CPU.

GoFlex złącze

GoFlex z boku

Więcej o dyskach:

Źródło: engadget

Produkt Roku 2011/12 - głosowanie

Czy już zagłosowałeś w plebiscycie na Produkt Roku? Na pewno masz swój ulubiony produkt i markę. Weź udział!

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ktoś zobaczy logo i podłączy thunderbolta pod 220V.
  • avatar
   Konto usunięte
   -3
   Za późno wprowadzili usb 3.0, i teraz nie zarobią na tym... hahah leszcze, tak to jest jak się chce wstrzymywać postęp technologii kosztem zysków.

   Co do samego rozwiązanie Seagate... Nie do końca widać jak to się podłącza ten adapter... do czego, z której strony... :S

   Ale dobrze, że oferują. Pierwsi na rynku (oprócz Apple, mimo że będą płacić za patenty do Apple), to najwięcej zarobią :)
   • avatar
    tanakov
    0
    szkoda tylko ze adapter kosztuje 300zł
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Na thunderbolcie wiele nie zarobią, powód? Dopóki nie będzie montowany w tanich komputerach i nie będzie kompatybilny z układami AMD to popularność interfejsu będzie tak niska że koszta zainwestowane się nie zwrócą a producenci płyt głównych zrezygnują z pomysłu.
     Patrząc na ceny jakoś nie zachęcają... Pendrive z USB3 8GB-90zł płyta główna z USB3 pod AMD-270zł natomiast sama płyta z thunderboltem wyjdzie 2x tyle co w/w zestaw.

     Czy warto aż tyle płacić?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      i po co taka duża przepustowość ? i tak żaden HDD czy SSD nie ma takich odczytów, a tym bardziej zapisów