Zasilacze

SilverStone: bezgłośny zasilacz 500 W

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
41 komentarzy Dyskutuj z nami

SilverStone wprowadził do swojej oferty 500-watowy zasilacz z serii Nightjar, który zalicza się do rzadkich, całkowicie pasywnych konstrukcji.

Trzeba przyznać, że pośród użytkowników komputerów są maniacy całkowitej ciszy, których denerwuje jakikolwiek szum wentylatora. O ile w przypadku karty graficznej, czy chłodzenia procesora o bezszelestny model nietrudno, to z zasilaczami jest już kłopot.

Praktycznie wszystkie dostępne modele wyposażone są w duży, 120- lub 140-milimetrowy wentylator, który według zapewnień producentów pracuje na tyle cicho, iż jest wręcz niesłyszalny. Niestety jest to subiektywna opinia, która w rzeczywistości może okazać się nieprawdziwa. Tajwańska firma SilverStone postanowiła temu zaradzić i wydała całkowicie pasywny model.

zasilacz SilverStone Nightjar SN50NF

SilverStone ST50NF zalicza się do serii Nightjar i może dostarczyć do komputera 500 W mocy. Zasilacz oferuje sprawność na poziomie 82%, która została potwierdzona certyfikatem 80 PLUS Bronze. Oprócz tego model ten zgodny jest z normami ATX12V 2.3 oraz EPS12V (producent nie podaje, w której wersji).

zasilacz SilverStone Nightjar SN50NF - wnętrze

Wymiary oraz waga konstrukcji są trochę większe niż w przypadku standardowych modeli o podobnej mocy – wynoszą one odpowiednio 86 x 150 x 160 mm oraz 3,5 kilograma. Cała górna ścianka modelu pełni rolę jednego, dużego radiatora, który został połączony z elementami wewnątrz zasilacza. Konstrukcja może pracować w temperaturze od 0 do 45 stopni Celsjusza, a jej średni czas bezawaryjnej pracy wynosi 50 000 godzin (w temperaturze do 25 stopni Celsjusza).

 

 

Poniżej znajdziemy wykaz dołączonego okablowania oraz tabliczkę znamionową modelu.

SilcerStone Nightjar ST50NF:

 • ATX12V 20 + 4-pin
 • EPS12V 4 + 4-pin
 • PCI-Express 6 + 2-pin
 • PCI-Express 6-pin
 • 6 x SATA
 • 6 x MOLEX
 • 2 x FDD

 

Model zasilacza ST50NF
Napięcie zasilające 99-264 VAC, 47-63Hz, Aktywne PFC

Prąd
stały

Obciążenie
każdej z linii
 3.3 V  5 V 12 V  -12 V  5 Vsb
18 A 18 A 38 A  0,5 A

2,5 A

Łączne
obciążenie
120 W 456 W    
Moc całkowita 500 W


SilverStone Nightjar ST50NF trafi do sprzedaży jeszcze w tym tygodniu, a jego cena wyniesie 129 euro. Zgodnie z aktualnym kursem walut odpowiada to około 515 złotym (bez podatku).
 

zasilacz SilverStone Nightjar SN50NF - tył

Więcej o zasilaczach dla komputerów:

źródło: Inf. Prasowa, SilverStone

Komentarze

41
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Po co komu 500 watt ?? teraz to niezbedne minimum 700 watt ,lepiej miec wiecej niz potem zeby zabrakło mocy .. No chyba ze ktos siedzi na GG non stop ;p
 • avatar
  NomadDemon
  ja mam 750 noxa do sprzedania, ktos chce?
 • avatar
  Konto usunięte
  no sa sprzety co 500 wystarczy ale taka gtx 590 ktora mam to pobiera minimum 500 .. wiec bym sobie nie pograł na takim SilverStone..
 • avatar
  Konto usunięte
  Jest bardzo drogi jak na 500 W.
 • avatar
  Tomecek
  A o całkowicie pasywnym polskim zasilaczu AZO Digital Silent Power 600W już zapomnieli?

  Podobno te nowe konstrukcje są świetne, nie palą sprzętu i nie cykają jak napalony świerszcz :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Miałem kiedyś pasywną 400W Silverstona i był to bardzo dobry zasilacz, wykonany dużo lepiej od tego nowego modelu. Cała jego obudowa była wykonana z bardzo grubego aluminium a nie tylko mały fragment i wyglądał na tyle dobrze że aż żal było go montować wewnątrz obudowy.
 • avatar
  GreQonE
  Wreszcie znalazlem zasilacz do serwera.
 • avatar
  dziki1993
  według mnie normalnemu użytkownikowi komputera w zupełności wystarczy zasilacz 500W, ja w moim kompie mam 400W i jakoś żadnych dziwności nie doświadczyłem, bo przecież nie każdy gra w gierki.
 • avatar
  Konto usunięte
  Jestem zwolennikiem wentylatora w zasilaczu pracującego cicho, ale ciągle.Wentylator jest niezbędny do chłodzenia całej obudowy. Układ cieplny to jak kilka 100W żarówek wewnątrz blaszanego pudełka. Trzeba będzie dokupić luzem i zamontować. Nie widzę tu korzyści, raczej pogorszenie ogólnego chłodzenia. Co do mocy to wiąże się z trwałością. Zasilacz z zapasem 50%, pożyje ze 4 razy dłużej. Z zasilaczy które rozbieram to 80% miało awarię wentylatora.