Oprogramowanie

Skuteczne okno wyboru przeglądarki

przeczytasz w 1 min.

Przedstawiciel Opera Software oświadczył, że wprowadzenie okna wyboru przeglądarek wpłynęło na znaczne zwiększenie udziałów rynkowych ich aplikacji. 

Według Opery dzięki możliwości wyboru przeglądarki przed rozpoczęciem pracy w systemie, udało się o ponad 100% zwiększyć ilość osób, które pobrały tą przeglądarkę. Z badań wynika, że większość pobrań Opery pochodzi właśnie z Europy, co pozwala stwierdzić że teraz ludzie są bardziej skłonni do wymiany przeglądarki niż wcześniej.Choć w całej Europie średnia wzrosłą o ponad 100%, to w takich krajach jak: Polska, Hiszpania i Włochy udało się osiągnąć wynik dwukrotnie wyższy. Jeśli taki stan rzeczy się utrzyma to Microsoft może mieć powód do rozpaczy.
 

Źródło: TCM 

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  IE sluzyl tylko do sciagniecia mozilli. Dziwi mnie ze tyle osob wybralo wlasnie Opere. Mobilna - to tylko Opera, ale PC...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   to jednak wprowadzono to "okno wyboru przeglądarki"??? myslalem ze to olali bo w mojej siodemce tego nie ma - kupiona w UK (home premium)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja tego nie rozumiem. Przecież to okno otwiera się chyba tylko osobom instalującym system, a są to osoby informatycznie ogarnięte, więc nie wierzyłem żeby ktokolwiek z nich mógł nie wiedzieć o konkurencji IE. Ciekawe to wszystko...
    • avatar
     pawelbial
     0
     Okno instaluje się w systemach od Windowsa XP wzwyż w ramach aktualizacji Windowsa. Ekran działa jak na razie w miarę dobrze, jednak w oczy rzuca się nie pełna polonizacja niektórych opisów przeglądarek, ale na znaczny plus trzeba uznać, że po wybraniu opcji pobierz pobiera się polska wersją językowa danej przeglądarki. Ogólnie podoba mi się ta idea :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ja instalowałem nie dawno system i było okno wyboru, szkoda tylko że po tym jak już zainstalowałem FF :D
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Na co dzień używam IE8 i jestem z niej bardzo zadowolony. Kiedyś mi polecano Opere więc ją zainstalowałem po czym szybko z niej zrezygnowałem - większość stron z formularzami które potrzebowałem do pracy nie działała.

       Mam jeszcze FF i Chrome(co prawda obie w wersji portable)ale są strasznie wolne. Może dla tego że je odpalam z pamięci przenośnej, a może i dla tego że są bez żadnych dodatków i ładują reklamy, ale się nie mogę do nich przekonać pomimo że dużo osób twierdzi że są dużo szybsze od IE8. Może i w benchmarkach, ale w normalnym przeglądaniu stron – nie.

       Teraz się spodziewam mieszania z błotem. Dawać!
       • avatar
        assistant
        0
        Ja kupiłem Windows 7 w grudniu i tego okienka nie mam ;(
        • avatar
         hunio
         0
         Google Chrome rządzi... IE 8 też jest spoko.