• benchmark.pl
 • Gry
 • Skyrim: TESVAL i SkyBoost - pobierz mody poprawiające płynność gry (download)
Gry

Skyrim: TESVAL i SkyBoost - pobierz mody poprawiające płynność gry (download)

przeczytasz w 1 min.

Nawet 10 FPS więcej

Jedna z najlepszych gier poprzedniego roku - The Elder Scrolls V: Skyrim wciąż znajduje się na szczytach list sprzedaży. Są jednak osoby, które po zakupie gry nie odczuwają pełnej satysfakcji z rozgrywki.

Pomimo spełnienia minimalnych wymagań sprzętowych gra nie działa bowiem na niektórych komputerach zbyt płynnie. Na szczęście dostępne są mody, które mogą to zmienić. W zależności od konfiguracji sprzętowej można zyskać dodatkowo nawet 10 FPS, nie obniżając przy tym efektów wizualnych.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Do najpopularniejszych tego typu programów należą TESVAL oraz SkyBoost. Obydwa mogą znacząco przyspieszyć grę, zwłaszcza tam, gdzie najbardziej obciąża ona komputer i gdzie wymaga od niego największej mocy. Odpowiedź na pytanie, który z nich jest lepszy nie jest jednak prosta.

Każdy zachowuje się trochę inaczej na różnych konfiguracjach sprzętowych, dając nieco inne efekty. Pewne jest jednak, że oba programy mogą być ratunkiem dla osób nie mogących pochwalić się super mocnym sprzętem.

Skyrim boost Tesval download pobierzSkyrim boost SkyBoost download pobierz
  Pobierz TESVAL          Pobierz SkyBoost

Instrukcję instalacji obydwuu programów znaleźć można na polskiej stronie gry. Zarówno TESVAL, jak i SkyBoost nie powinny jednak nikomu sprawić problemów.
 

Więcej o Skyrim:

Źródło: youytube, skyrim.pl

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rotek
  7
  Czy ja coś źle zrozumiałem, czy jednak naprawdę okazuje się, że jacyś amatorscy moderzy potrafią lepiej zoptymalizować silnik graficzny niż profesjonalna ekipa tworząca tą grę?
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   ciekawe czy przy moim podkręconym GTX460 da to jakiś efekt - w sumie mam spadki tylko na wielkich otwartych przestrzeniach przy wymagającej pogodzie.

   Mody modami, a kiedy będzie jakiś dodatek?
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    tesval - po spatchowaniu wczorajszym skyrima do 1.4 wypierala mi komunikat o niezgodnośći wersji i gra się nie uruchamia...
    także ostrożnie z tymi modami. trzeba poczekać aż wyjdą mody pod nową łatke... hehe swoją drogą paranoja...
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Nie instalować dwóch na raz. Wybieramy jeden !
     Testowałem 2 i najlepiej sprawdza się SkyBoost !
     Są to mody przeznaczone na wersję gry 1.3.10 !
     • avatar
      NextGen1987
      1
      Przecież te poprawki graczy (mod'y) zostały wprowadzone przez Bethesde w wczorajszym patch'u, z resztą ta metoda to była dobra miesiądz temu, bench jak zwykle szybki ;-)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Modderzy czesto są profesionalnymi lub doświadczonymi game developerami i grafikami 3d, silnika gry nikt nawet nie dotykał.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Miałem skyboost r4, teraz mam patcha 1.4 i powiem Wam że na patchu jest 2-4fps więcej niż na skyboost na moim już nie najnowszym sprzęcie da się płynnie grać, na wysokich detalach z modami troszkę poprawiającymi grafikę i fizykę.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Dlatego, jak ktoś chce teraz to instalować, TO PROSZĘ SIĘ ZASTANOWIĆ - to modyfikacje do wersji 1.3 Skyrim'a, a wczoraj go zaktualizowali do 1.4, więc mogą być (a, raczej będą napewno) konflikty. Tak, czy siak OBOWIĄZKOWO robimy kopię zapasową save'ów.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          No i na to czekałem ! W mieście mam przeważnie 50fps'ów, a nie jak do tej pory ledwo 30 ! Betchesda postarała się z optymalizacją !
          Nie trzeba żadnych wspomagaczy teraz pobierać, gra lata super !
          • avatar
           fachman
           -1
           Bethesda skorzystala z doswiadczen tych modow i bardzo znacznie ulepszyla szybkosc w patchu 1.4 takze nie wiem czy jest sens to instalowac, czy nie lepiej od razu oficjalny patch 1.4
           • avatar
            Konto usunięte
            -1
            Ostatni sterownik 295.51 znacznie poprawił działanie gry, u mnie nie występuje wkurzające szarpanie obrazu, tak jak miało to miejsce przy poprzedniej wersji, dodam że to zjawisko nie powodowało spadku fps a raczej psuło komfort rozrywki. Gram na gtx 570 z modem zawierającym tekstury HD dodatkowo, fxaa injector ilość klatek wacha się od 40 do 60.
            • avatar
             Konto usunięte
             -1
             Tutaj macie link do skyboost jak by ktoś chciał:

             http://www.fileplanet.com/224478/220000/fileinfo/Elder-Scrolls-V:-Skyrim---SkyBoost-Mod-v3
             • avatar
              Konto usunięte
              -4
              Co do modów to radzę uważać :), czytajcie zawsze plik readme. Ja zainstalowałem iceenchancer do gta4 i spaliło mi grafe w jedną minutę, autor niby w readme napisał o tym ze plik dll dołączony do moda omija zabezpieczenia sterownika karty graficznej i może spalić kartę grafikę ale kto takie rzeczy czyta... tak czy inaczej uważajcie jakie mody instalujecie :P.