Smartfony

Smartfony Xiaomi będą droższe

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Zaprezentowany ostatnio Xiaomi Mi 9 to ostatni smartfon Xiaomi, który będzie kosztował mniej niż 3000 juanów. Czy takie zapowiedzi powinny niepokoić?

Ile razy słyszeliście w ostatnich latach „Xiaomi lepsze”? Pojawiają się przesłanki pozwalające sądzić, że zwrot ten o ile całkowicie nie zniknie to najprawdopodobniej będzie rzadziej stosowany.

Nie da się ukryć, że ogromna popularność smartfonów tego chińskiego producenta wynika między innymi, a być może przede wszystkim, z bardzo korzystnych cen. Są one znacznie niższe niż w przypadku urządzeń innych liczących się producentów. Właśnie w tej kwestii szykują się zmiany.

Lei Jun, prezes Xiaomi, zapowiedział, iż klienci powinni zacząć przygotowywać się na wzrost cen. Zaprezentowany ostatnio Xiaomi Mi 9 to ostatni smartfon Xiaomi, który będzie kosztował mniej niż 3000 juanów. Wprawdzie najtańszy wariant wyceniono na 2999 juanów, w związku z czym nie powinno wywoływać to paniki, ale wzrosnąć mają też ceny modeli z niższej i średniej półki, a to właśnie dzięki nim Xiaomi podbiło serca klientów.

„Tak, chcemy pozbyć się łatki, w myśl której nasze smartfony kosztują mniej niż 2000 RMB. Chcemy więcej inwestować i tworzyć przez to lepsze produkty.”

Szybko pojawiają się różne głosy odnośnie powyższych zapowiedzi. Niektórzy twierdzą, iż rosną ceny nie tylko także innych smartfonów, ale i innych produktów. Nie brakuje jednak sugerujących, że mamy tu do czynienia z identycznym obrotem spraw, jaki towarzyszył kiedyś Huawei. Warto tutaj przypomnieć, że oddzielono marki Xiaomi i Redmi, w związku z czym zwracający uwagę przede wszystkim na ceny nadal powinni mieć w czym wybierać, właśnie spośród propozycji z logo Redmi.

Źródło: wccftech

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  anarchist
  Jak Xiaomi podniesie ceny to Ci, którym na cenie zależy poszukają innego producenta z sensownym/normalnym stosunkiem cena/jakość/wydajność i na bank znajdą, bo ktoś tę niszę zapełni a chińskich producentów jak mrówków.
  8
 • avatar
  ANATHEMA
  Dlatego też Xiaomi stworzyło submarkę Redmi ( wcześniej były to tańsze modele Xiaomi ) dla tych co chcą mieć taniej. Samo Xiaomi będzie droższe. Dokładnie to co zrobiło Huawei z modelami Honor które zamieniły się w markę Honor.
  2
 • avatar
  angelboy
  prawda jest taka że nawet Ci bardziej tani producenci, daleko nie odbiegają od topowych jakością i wykonaniem, owszem zdarzą się buble czy niedociągnięcia ale tylko fanatycy albo ludzie nie szanujący swoich pieniędzy kupują iphony czy szajsungi :) Huawei był tani - jest drogi, Xiaomi było tanie - będzie droższe, zaraz pojawi się ktoś kolejny kto będzie tani i tak w kółko :)
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Tak samo jak robił Huawei, najpierw szturmem zdobywać popularność oferując bardzo dobrze wycenione smartfony, a po jakimś czasie gdy firma zdobyła ugruntowaną pozycję na rynku i wielką rzeszę fanów - zacząć podnosić ceny we wszystkich segmentach.
 • avatar
  awesome1337
  no i skonczyło sie sprzedawanie fonów z 0 zyskiem lub bardzo małym byle tylko zdobyc market share

  o ile nie pojdzie za tym wyrazny skok jakosci to słaby ruch dla klientów