Gadżety

Smartwatch z dwoma ekranami

przeczytasz w 1 min.

Pomysł ma spory potencjał, ale na razie można traktować go jedynie jako ciekawostkę.

Smartwatche miały być wielką rewolucją na rynku elektronicznych gadżetów. Tymczasem można o nich powiedzieć tylko tyle, że są… na nim obecne. Inżynierowie i naukowcy nie zamierzają jednak dawać za wygraną i szukają czegoś, co pozwoli tchnąć w inteligentne zegarki nowe życie. Czy takim czymś będzie dodatkowy ekran?

Magnesy i taśma izolacyjna – to nie brzmi jak rewolucja. Otwierana przez nie możliwość podłączenia drugiego ekranu do smartwatcha zapowiada się już jednak całkiem ciekawie. Autorami koncepcji Doppio są Teddy Seyed z University of Calgary, Xing-Dong Yang z Dartmouth College oraz Daniel Vogel z University of Waterloo.

Trójka naukowców opracowała działający prototyp smartwatcha z dwoma dotykowymi ekranami. Jeden z nich jest oddzielony od paska i może być przyłączany do zegarka od góry, z boku lub… tak naprawdę gdziekolwiek. Pozostało jeszcze wiele do zrobienia, ale już teraz rozwiązanie to wydaje się mieć spory potencjał. Sami zobaczcie:

Źródło: The Verge, Digital Trends

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lord_NeReVaR
  11
  A może by tak popracować nad bateriami ? Czy niedługo będziemy wspominać "wspaniałe urządzenia" które trzymały aż jeden dzień na baterii ?
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   nie kupie smartwatcha dopoki nie wytrzyma tygodnia minimum na baterii
   • avatar
    Mystering
    2
    Mi osobiście ten pomysł nie przypadłby do gustu. Nawet gdyby krawędzie nie byłyby calowe.